نسخه تولید محدود یاماها YZF-R1 معرفی شد

زومیت جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۸
یاماها نسخه ای خاص از موتورسیکلت اسپرت YZF-R1 را به مناسبت بیستمین سال تولید آن معرفی کرد.

سال ۲۰۱۹ برای یاماها معنی خاصی دارد چون بیست سال از تولید YZF-R1، پرطرفدارترین سوپربایک این شرکت می گذرد. به همین مناسبت یاماها نسخه ای مخصوص بیستمین سالگرد را از YZF-R1 معرفی کرده است که علاوه بر بدنه ی فیبر کربنی سایر بخش های آن نیز ارتقاء پیدا کرده اند. این مدل مخصوص توسط اعضای تیم مسابقه ای یاماها به تولید خواهد رسید و تنها ۲۰ دستگاه از آن تولید خواهد شد.
باور این مساله که ۲۰ سال از معرفی اولین نسل R1 می گذرد کمی دشوار به نظر می رسد. در این سال ها R1 تبدیل به یک نماد برای سوپربایک ها شده است و حتی کسانی که خیلی اهل موتورسیکلت نیستن نیز نام این موتورسیکلت را شنیده اند؛ از این رو یاماها تصمیم گرفته برای بزرگداشت این نام مدلی تولید محدود و ویژه را در اختیار تعداد کمی از هواداران خوش شانس خود قرار دهد.
مدل بیستمین سالگرد YZF-R1 مشخصاتی نزدیک به مدل مسابقه ای یاماها دارد و و بدنه ی آن شامل باک بنزین، گلگیرها و ورودی های هوا نیز از فیبر کربن ساخته شده اند. از دیگر مشخصات این مدل باید به درب باک بنزین بدون کلید و صندلی مشابه با مدل های مسابقه ای اشاره کرد. جالب است که مجموعه ی نشان دهنده های این مدل دقیقا مشابه با مدلی هستند که یاماها در مسابقات استقامتی از آن استفاده می کند.
بخش های دیگری نظیر رادیاتور، فرمان و پدال تعویض دنده نیز همگی مانند موتورسیکلت های مسابقه ای مخصوص پیست هستند. حتی زنجیر و چرخ دنده های موتورسیکلت بیستمین سالگرد YZF-R1 نیز ویژه است و وزن کمی دارند.
در بخش سیستم تعلیق YZF-R1 از کمک فنرهای مسابقه ای ساخت Ohlins، ضربه گیر فرمان TTX36 و دوشاخه های FGRT219 مسابقه ای استفاده شده است. همچنین ...

سرخط اخبار