حزب مرکل هم خواستار تشکیل ارتش مستقل اروپایی شد

دریافت خبر : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۴۰
حزب مرکل هم خواستار تشکیل ارتش مستقل اروپایی شد
بعد از درخواست های پی درپی بسیاری سیاستمداران بلندپایه اروپایی برای تشکیل ارتش اروپایی امروز دبیرکل حزب دموکرات مسیحی آلمان هم خواستار تشکیل ارتش مستقل اروپایی شده آن را معقول دانست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، این روزها از طرف مقامات اروپایی برای تشکیل یک ارتش مستقل اروپایی به منظور ایجاد یک وزنه تقابل در برابر ترامپ درخواست های زیادی شده است.
اخیراً امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم خواستار تشکیل یک ارتش اروپایی واقعی شده و در این باره گفته است: ما قادر به حفاظت از اروپایی ها نخواهیم بود اگر درباره داشتن یک ارتش واقعی اروپایی تصمیم نگیریم. اروپا باید به یک شیوه کاملاً مستقل از خودش دفاع و محافظت کند، بدون آنکه تنها به ایالات متحده وابسته و متکی باشد.
رئیس جمهور فرانسه همچنین گفت: ما باید از خودمان در برابر چین، روسیه و حتی ایالات متحده آمریکا محافظت و دفاع کنیم. وقتی می بینم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام می کند قصد خروج از یک پیمان مهم خلع سلاح را دارد که پس از بحران موشکی دهه 1980 میلادی که به اروپا لطمه زد، منعقد شده است، قربانی اصلی چه کسی خواهد بود؟ بی شک اروپا و امنیت آن.
پس از این اظهارات بود که ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا نیز از این ایده حمایت کرد و گفت: من حامی دیرینه تشکیل ارتش اروپایی هستم و ما باید ...

[ مشاهده متن کامل حزب مرکل هم خواستار تشکیل ارتش مستقل اروپایی شد خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم