رمزگشایی از ادعای عجیب عربستان درباره هدف قرار گرفتن مکه/ هدف ریاض از اتهام زنی به نیرو های مقاومت چیست؟

برنا نیوز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۱
ادعای اخیر عربستان مبنی بر اقدام نیرو های یمنی برای هدف قرار دادن مکه مکرمه را می توان در چارچوب جنگ روانی و فضاسازی رسانه ای ریاض دانست.

به گزارش  گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ اقدام اخیر مقامات سعودی را در خصوص اتهام زنی به نیرو های مقاومت یمن مبنی بر هدف قرار دادن مکه مکرمه که یکی از مقدس ترین اماکن در نزد مسلمانان است می توان در چارچوب جنگ روانی ریاض علیه نیرو های یمنی و دستاورد مهم میدانی اخیر آن ها در حمله به تأسیسات نفتی عربستان که یکی از شریان های حیاتی این کشور به شمار می رود دانست.
سه شنبه گذشته ارتش یمن و انصارالله در عملیاتی تلافی جویانه در واکنش به حملات هوایی مکرر ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی، دو ایستگاه پمپاژ نفت متعلق به شرکت آرامکو در استان های «الدوادمی» و «عفیف» را هدف حمله قرار داد.
الدوادمی و عفیف دو استان منطقه ریاض در مرکز عربستان سعودی هستند که به ترتیب ۲۳۰ و ۳۹۰ کیلومتر با ریاض (پایتخت) فاصله دارند. فاصله تقریبی شمالی ترین شهر یمن مثل صعده تا این دو استان عربستان سعودی نیز بین ۸۰۰ تا ۸۵۰ کیلومتر است.
روزنامه سعودی «عکاظ» به تازگی مدعی شد، انصارالله موشکی به سمت مکه شلیک کرده و ریاض با این موشک مقابله کرده است. این خبر در شبکه های اجتماعی نیز این گونه بازنشر داده شد که دو موشک بالستیک به بخش شرقی شمال استان الطائف و نیز جده اصابت کرده اند.
این روزنامه در ادامه اتهاماتی علیه ایران مطرح و ادعا کرد، انصارالله دو سال پیش نیز در اقدامی مشابه، یک موشک به سمت مکه شلیک کرده است. «یحیی سریع» سخنگوی نیرو های مسلح یمن نیز در واکنش به این ادعای سعودی ها گفت: ما در اعلام هدف عملیات های نظامی خود مردّد نمی شویم و نیازی به تلاش های نادرست نمی بینیم که از اهداف و زمان عملیات ما سخن بگویند.
گذشت پنج سال از ایستادگی مردم یمن شکست سیاسی و ...