بطحایی:آموزش وپرورش وحوزه علمیه باید تلفیق شوند

دریافت خبر : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۸
بطحایی:آموزش وپرورش وحوزه علمیه باید تلفیق شوند
وزیر آموزش وپرورش با تاکید بر اینکه اعتماد جامعه به آموزش و پرورش، معلمان و مدیران نباید کاهش پیدا کند، گفت: فعلاً نمی توان از حذف کنکور صحبت کرد.

به گزارش جهان نیوز ، سید محمد بطحایی ظهر امروز در دوازدهمین نشست سالانه ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش که در مجتمع فرهنگی رفاهی نیایش مشهد برگزار شد، اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب، نظام آموزش و پرورش تلاش های بسیاری برای ایجاد تحول مورد نیاز در نظام آموزشی کشور انجام داده و دستاوردهایی نیز داشت که شاهد آن هستیم اما این زحمات هنوز نتوانسته آن توقع و مطلوبیت نظام آموزش و پرورش برای جامعه، مدیران و سیاستگذاران کشور را برآورده کند و همچنان انتقاداتی بر فارغ التحصیلان آموزش و پرورش و توانایی هایی آنان وجود دارد. 
وی افزود: نمی گوییم تمام این کاستی ها به نقایص نظام آموزش و پرورش برمی گردد و عوامل بسیاری وجود دارد که از مدیریت نظام آموزش و پرورش ما خارج است اما باید صادقانه بپذیریم که حداقل بخشی از این نقص برعهده نظام آموزش و پرورش است. 
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر در مسئولیت پذیری، اخلاق و رفتار فارغ التحصیلان آموزش و پرورش نقایصی می بینیم بخشی از آن به نظام آموزش و پرورش برمی گردد، گفت: ما در دو دهه اخیر ناخواسته به انحرافی در برنامه ریزی آموزشی رسمی و غیررسمی مبتل ...

[ مشاهده متن کامل بطحایی:آموزش وپرورش وحوزه علمیه باید تلفیق شوند جهان نیوز ]