علت اظهارات تند بشار اسد علیه اردوغان چه بود؟

دریافت خبر : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵۷
علت اظهارات تند بشار اسد علیه اردوغان چه بود؟
ایسنا نوشت: یک منبع آگاه در دمشق دلایل اظهارات تند رئیس جمهور سوریه درباره همتای ترکیه اش را فاش کرده و گفت: اینها پاسخی به لجبازی های اردوغان در بسیاری از مسایل مربوط به سوریه بود.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، در گفتگو با سایت سیریا نیوز اظهار کرد، از کارکردهای توافقنامه اخیر سوچی که در تاریخ ۱۴ فورریه جاری میان روسیه، ایران و ترکیه امضا شد، این است که روس ها درخواست های طرف ترکیه ای را به سوریه انتقال داده و از دمشق بخواهند با آنها همکاری کند اما بشار اسد (رئیس جمهور سوریه) این درخواست ها را عبور از خطوط قرمز دانست.
منبع یاد شده درباره این درخواست ها نیز گفت: آنها به منطقه حائل در شمال سوریه و پافشاری رجب طیب اردوغان (رئیس جمهور ترکیه) بر اینکه نیروهای این کشور تنها نیروهای حاضر در شمال سوریه باشند، مرتبط هستند، همچنین اردوغان می خواهد نیروهای ترکیه ای در بخش های گسترده ای از استان ادلب جایگزین گروه های افراطی شوند و آن را به منطقه ای شبیه به منطقه سپر فرات و شاخه زیتون تحت کنترل این کشور تبدیل شوند.
منطه حائل در ادلب و بخش هایی از حومه غربی حلب بر اساس توافق روسای جمهور روسیه و ترکیه در سپتامبر گذشته تشکیل شد.
تحریر الشام (جبهه النصره سابق) از ابتدای سال جاری میلادی اقداماتی را برای کنترل بر بیشتر این منطقه و بیرون کردن مخالفان میانه رو در پیش گرفته ...

[ مشاهده متن کامل علت اظهارات تند بشار اسد علیه اردوغان چه بود؟ خبر آنلاین ]

آخرین اخبار خبر آنلاین