دستور وزیر صمت برای جلوگیری از افزایش قیمت خودروهای پیش فروش شده

ایلنا یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۶

دستیار ویژه و مشاور وزیر صمت از ابلاغ ۱۴ برنامه مهم و تاثیرگذار این وزارتخانه برای اصلاح صنعت خودرو به خودروسازان خبر داد.
به گزارش ایلنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، صادق نجفی با اعلام این خبر افزود: وزیر صنعت دستور لازم را برای جلوگیری از افزایش قیمت خودروهای پیش فروش شده معوق طبق قرارداد به خودروسازان صادر و بر اعمال کنترل قوی تر در سیستم فروش خودرو برای رسیدن خودرو به دست مصرف کننده واقعی تاکید کرد.
وی اضافه کرد: برای ترخیص خودروهای وارداتی در گمرک و جلوگیری از رشد روزافزون قیمت در بازار خودروهای خارجی وارداتی نیز اقدامات موثری انجام شده است.
دستیار ویژه و مشاور وزیر صنعت با بیان اینکه کاهش نوسان ها و ثبات بخشیدن به بازار خودرو از ابتدای سال و نیز افزایش عرضه خودرو به بازار صورت گرفته، افزود: سیاست کاهش واردات کالاهای تولید داخل و افزایش صادرات به اجرا درآمده و از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در توسعه ساخت داخل دعوت به عمل آمده است.
وی ضمن اعلام اینکه چهار هزار میلیارد تومان به خودروسازان برای تزریق در بخش قطعه سازی پرداخت شده، گفت: رونق تولید با تأمین مواد اولیه برای بخش تولید و رساندن تولید روزانه صنعت خودرو از ۴۰۰ دستگاه به دو هزار و ۲۰۰ دستگاه در روز در دستور کار قرار گرفت.
دستیار ویژه و مشاور وزیر صنعت افزود: جلوگیری از واردات قطعاتی که در کشور تولید می شود، به خودروسازان دستورات لازم داده شده و به معاونت های امور صنایع و ایدرو در ارتباط با استفاده حداکثری از سرمایه های انسانی کشور درزمینه ساخت داخل، تاکید شد.
نجفی حمایت از واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی را تنها راه نجات صنعت خودرو دانست و گفت: حمایت از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار