اعضای دولت انگلیس با پیش نویس توافق برگزیت موافقت کردند

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۷
لندن – ایرنا – نخست وزیر انگلیس چهارشنبه شب اعلام کرد که اعضای دولت با پیش نویس توافقنامه خروج از اتحادیه اروپا موافقت کردند.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا، «ترزا می» این اظهارات را پس از پایان نشست پنج ساعته خود با اعضای دولت در ساختمان دفتر نخست وزیری عنوان کرد و افزود: معتقدم که پیش نویس توافقنامه برگزیت بهترین سند ممکن است و کابینه بایستی تصمیم می گرفت که آیا مذاکرات می تواند به این شکل ادامه پیدا کند؟
وی تصریح کرد: اعضاء دولت با انتخاب های دشواری ازجمله مساله آینده مرزی دو ایرلند مواجه بودند اما در نهایت با پذیرش پیش نویس توافقنامه و طرح کلی بیانیه سیاسی برگزیت موافقت شد.
نخست وزیر انگلیس این تصمیم را گامی «سرنوشت ساز» برای کشور توصیف کرد که بر اساس آن دولت می تواند به جلو حرکت کرده و توافق برگزیت را نهایی کند.
«می» تصمیم دولت را انتخابی دشوار خواند که در نهایت به سود منافع ملی انگلیس خواهد بود. او مدعی شد که توافق به دست آمده، کنترل سرمایه، قوانین و مرزهای کشور را طبق خاستگاه مردم انگلیس محقق خواهد ساخت. در غیر این صورت «می» هشدار داد که این کشور یا بایستی بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج و یا برگزیت متوقف شود.
نخست وزیر انگلیس پیش بینی کرد روزهای سختی پیش رو خواهد بود و تلاش خواهد کرد تا درباره تصمی ...

[ مشاهده متن کامل اعضای دولت انگلیس با پیش نویس توافق برگزیت موافقت کردند ایرنا ]