اردبیل|۵۰۰ میلیارد تومان به پروژه راه آهن اردبیل اختصاص می یابد

دریافت خبر : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۹
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: ۷۵۰ میلیارد تومان از طریق فاینانس داخلی و منابع مالی بانک ملی برای راه آهن اردبیل اعتبار اختصاص یافته و ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز توسط خود دولت برای بودجه سالانه این پروژه پیش بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل ، داوود شایقی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: پروژه راه آهن میانه-اردبیل در سال 82 آغاز شده و با گذشت زمان زیادی از آغاز این پروژه به مطالبه مهم و اساسی مردم تبدیل شده است که خوشبختانه با پیگیریهای متعدد استان اردبیل توانستیم برای تخصیص اعتبار این پروژه از فاینانس داخلی را قطعی کنیم.
وی گفت: این پروژه در مدت سه سال تکمیل می شود و حتی تخصیص اعتبار برای نصب تابلوی روزشمار نیز تامین شده است و امیدواریم که سال 99 شاهد بهره برداری از این پروژه ریلی باشیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل افزود: سال گذشته 86 میلیارد تومان برای این پروژه تخصیص داده شده بود که 125 میلیارد تومان تخصیص واقعی صورت گرفت و در حال حاضر نیز بیش از یک هزار میلیارد تومان برای تکمیل آن اعتیار مورد نیاز است که خوشبختانه به کمک دولت و فاینانس داخلی این اعتبار تامین شد.
شایقی تصریح کرد: با برگزاری جلسات متعدد با مسئولان کشوری بالاخره تامین اعتبار برای این پروژه از طریق فاینانس داخلی و منابع مالی بانک ملی به میزان 750 میلیارد تومان ...

[ مشاهده متن کامل اردبیل|۵۰۰ میلیارد تومان به پروژه راه آهن اردبیل اختصاص می یابد خبرگزاری تسنیم ]