بهترین راه گریز پزشکان از اتهامات مالیاتی

دریافت خبر : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۴:۳۵
بهترین راه گریز پزشکان از اتهامات مالیاتی
بر اساس آمار اعلامی مسئولان مالیاتی استان، برخی پزشکان تهرانی در مظان ارتکاب «جرم مالیاتی» قرار دارند، پرهیز برخی پزشکان از تجهیز مطب های خود به دستگاه های کارتخوان این ظن را تقویت می کند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری تسنیم ، مالیات یکی از منابع درآمدی کشورهاست و در کشورهای توسعه یافته جهان بخش عمده ای را به خود اختصاص می دهد؛ در ایران نیز سهم آن در بودجه کشور در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است.
به این ترتیب، پرداخت مالیات ارتباط مستقیم با منافع عمومی دارد و چنانچه کسی از قوانین و مقررات مربوط به آن عدول کند به منافع عمومی تعدی کرده است و جامعه به آن واکنش نشان خواهد داد.
بند 2 ماده یک قانون مالیات های مستقیم می گوید «هر شخص حقیقی ایرانی مقیم ایران نسبت به تمامی درآمدهایی که در ایران یا خارج از ایران تحصیل می کند» مشمول پرداخت مالیات است.
یکی از مالیات های مستقیم، «مالیات بر درآمد» و از انواع آن مالیات بر «درآمد مشاغل» است.
یکی از پردرآمدترین مشاغل در ایران، شغل پزشکی است و جاذبه های گوناگونی همچون سطح درآمد بالا و منزلت اجتماعی پزشکان، سبب شده است همواره تعداد زیادی از داوطلبان کنکور دانشگاه ها متقاضی تحصیل در این رشته باشند. در کنکور سال 1397 جمعا تعداد یک میلیون و 11 هزار و 825 داوطلب شرکت کردند که تعداد 642 هزار و 451 داوطلب یعنی بیش از 63 درصد آنها ...

[ مشاهده متن کامل بهترین راه گریز پزشکان از اتهامات مالیاتی خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم