موافقت عربستان با استقرار نیرو های آمریکایی در منطقه

فرارو شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۰
روزنامه سعودی الشرق الاوسط، امروز (شنبه) مدعی شد که عربستان و شماری از کشور های شورای همکاری با درخواست آمریکا برای استقرار مجدد نیرو های این کشور در آب های خلیج فارس و خاک این کشور ها موافقت کردند.

روزنامه سعودی امروز (شنبه) مدعی شد که عربستان و شماری از کشور های شورای همکاری با درخواست آمریکا برای استقرار مجدد نیرو های این کشور در آب های خلیج فارس و خاک این کشور ها موافقت کردند.
به گزارش شفقنا، روزنامه «الشرق الاوسط» به نقل از منابع آگاه مدعی شد: موافقت عربستان و کشور های عربی با استقرار مجدد نیرو های آمریکایی در این کشورها، براساس توافقات دو جانبه میان آمریکا از یک طرف و کشور های عربی از طرف دیگر صورت گرفت و هدف از آن بازداشتن ایران از هر گونه اقدامات احتمالی علیه آن کشور ها است.
این روزنامه به نقل از همین منابع در ادامه افزود: انگیزه اول استقرار نیرو های آمریکایی در کشور های خلیج فارس، اقدام مشترک میان واشنگتن و پایتخت های عربی برای بازداشتن ایران از هرگونه تلاش برای تشدید اوضاع نظامی، حمله به کشور های خلیج فارس و منافع آمریکا در منطقه است و هدف از آن وارد شدن به جنگ با این کشور نیست.
الشرق الاوسط همچنین به نقل از منابع دیپلماتیک عربی که نامی از آن ها نبرد، نوشت: در حال حاضر تماس های مکرری میان شماری از پایتخت های عربی به منظور برگزاری نشست محدود کشور های عربی درحاشیه نشست اسلامی مکه در جریان است؛ نشستی که قرار است دهه آخر ماه رمضان برگزار شود.
این منابع تشریح کردند: در صورت برگزاری چنین نشستی، شماری از کشور های عربی حاضر در نشست اسلامی مکه که دارای اصول و مواضع هماهنگ در قبال تحولات منطقه و جهان هستند، در آن شرکت خواهند کرد.
روز جمعه نیز شبکه ماهواره ای «الحره» آمریکا از نشستی در منامه با حضور فرماندهان نیرو های دریایی کشور های شورای همکاری، فرماندهان نظامی آن کشور ها و فرماندهان نیروی دریایی آمریکا برای بررسی ...

سرخط اخبار