کوتاهی قد ارمغان کمبود کلسیم

دریافت خبر : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۴
کوتاهی قد ارمغان کمبود کلسیم
عضو کمیته تخصصی بهداشت و سلامت مواد غذایی سازمان نظام دامپزشکی گفت: گروه شیر و لبنیات یکی از مهم ترین گروه ها در هرم غذایی محسوب می شود. سرانه مصرف لبنیات در کشور قبل از گرانی ها کم بوده اما با افزایش قیمت آن نیز به مراتب این مقدار کمتر هم خواهد شد.

به گزارش جهان نیوز به نقل از جام جم آنلاین، دکتر آراسب دباغ مقدم، کارشناس صنایع غذایی در خصوص تبعات افزایش قیمت لبنیات بر سلامت عموم جامعه گفت: گروه شیر و لبنیات یکی از مهم ترین گروه ها در هرم غذایی محسوب می شود. این گروه تأمین کننده اصلی کلسیم در بدن بوده و به جرات می توان گفت هیچ خوراکی به اندازه شیر و لبنیات نمی تواند کلسیم مورد نیاز بدن انسان را تأمین کند. البته ناگفته نماند سرانه مصرف لبنیات در کشور قبل از گرانی ها کم بوده اما با افزایش قیمت آن نیز به مراتب این مقدار کمتر هم خواهد شد.
وی گروه انحصاری تأمین کننده کلسیم در بدن را شیر و لبنیات دانست و گفت: کمبود کلسیم تبعات جدی و جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. از مهم ترین نقش های کلسیم در بدن می توان به انقباضات قلبی، هدایت پیام های عصبی، انعقاد خون، استحکام استخوان و دندان ها اشاره کرد.
این متخصص بهداشت اظهار داشت: اگر کلسیم خون آن قدر به قدری کاهش یابد که انقباضات قلب به سختی صورت گیرد، مسلماً بدن به ناچار برای تأمین این ماده حیاتی از کلسیم استخوان و دندان ها برای ادامه عملیات قلب استفاده می کند، این موضوع به خودی ...

[ مشاهده متن کامل کوتاهی قد ارمغان کمبود کلسیم جهان نیوز ]