«تأمین کسری بودجه تغذیه» در دانشگاه های علوم پزشکی بررسی شد

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۰

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ( مفدا )، این اجلاس با حضور دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دیگر مسؤولان و مدیران این معاونت به صورت ویدئوکنفرانس با هدف بررسی وضعیت تغذیه دانشجویان و بررسی محدودیت های بودجه ای در این حوزه برگزار شد.
دکتر محمد رضا فراهانی در این نشست با اشاره به محدودیت های بودجه ای در حوزه تغذیه دانشجویان در سال گذشته گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، سال گذشته شاهد محدودیت های بودجه ای در حوزه تغذیه دانشجویی بودیم که البته در سال جاری این محدودیت ها طبیعتاً بیشتر شده که باید جهت غلبه بر این مشکلات تبادل نظر کنیم.
معاون وزیر بهداشت شرایط امروز کشور را همانند زمان یک جنگ تمام عیار اقتصادی توصیف کرد و افزود: بر اساس آماری که از منابع و بودجه دانشگاه های علوم پزشکی در سال ۹۸ به دست آمده و بر اساس سرجمع کل بودجه دانشگاه ها، امسال فقط شاهد افزایش ۷ درصدی بودجه دانشگاه های علوم پزشکی بوده ایم که رقم محدودی است.
وی گفت: البته بودجه خیلی از دانشگاه ها نسبت به سال گذشته کاهش یافته و برخی از دانشگاه ها، بودجه هایشان نسبت به سال قبل افزایش یافته است. اما در مجموع این افزایش ۷ درصدی بودجه دانشگاه های علوم پزشکی رقم قابل توجهی نیست.
فراهانی خطاب به معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: علیرغم افزایش حجم برنامه های ستادی وزارت بهداشت از جمله برگزاری دو المپیاد ورزش های همگانی برای دانشجویان پسر و دختر که امسال برای نخستین بار، این امر تحقق یافت، اقدامات معاونان دانشگاه ها در حوزه فرهنگی، دانشجویی، رفاهی، ورزشی در سال گذشته در سطح ...