آمریکا عملا واردات غذا و دارو را نیز تحریم کرده است

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۴:۴
آمریکا عملا واردات غذا و دارو را نیز تحریم کرده است
اقتصاد ایران: آمریکا تحریم های یکجانبه و غیرقانونی خود بر ضد مردم ایران را به گونه ای طراحی کرده که واردات غذا و دارو نیز دچار مشکل شود.

به گزارش ایسنا، از زمان خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های یکجانبه علیه ایران، مقامات این کشور بارها اعلام کرده اند که غذا و دارو مشمول تحریم ها نمی شود و در نتیجه هدف تحریم ها، مردم ایران نیستند. این ادعاها در حالی مطرح می شود که تحریم های بانکی فرآیند واردات همه کالاها از جمله غذا و دارو را نیز شامل می شود. درواقع اگرچه روی کاغذ واردات کالاهای ضروری تحریم نشده، اما در عمل، فروشندگان خارجی این کالاها نمی توانند پول خود را از واردکنندگان ایرانی دریافت کنند و این مسئله می تواند باعث بروز مشکلاتی در واردات محصولات شود .
در این رابطه فرهاد احتشام زاد - رییس فدراسیون واردات اتاق بازرگانی ایران- درگفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: ترس برخی بانک های خارجی از جریمه شدن باعث شده در همکاری و تجارت با ایران با منشاء مالی یا تقاضا، بسیار محتاطانه رفتار کنند و به دلیل این که مبادلات با ایران را ریسک آمیز می دانند، تن به مراوده با ایران نداده و در حقیقت پرونده ها را طوری بررسی نمی کنند که آیا این پرونده، جزو کالاهای مجاز، غیرمجاز، کالاهای در لیست تحریم ها یا شرکت های مورد تحریم هست یا ...

[ مشاهده متن کامل آمریکا عملا واردات غذا و دارو را نیز تحریم کرده است اکو نیوز ]

آخرین اخبار اقتصادی