اقدامات دستگاه قضایی در پرونده حادثه دانشگاه علوم تحقیقات/ از تاکید رئیس قوه قضاییه بر نظارت لازم در رسیدگی سریع به پرونده/ راننده، دانشگاه و پیمانکار مقصر اعلام شدند

مشرق نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۳۹
واژگونی مرگبار اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات سبب شد تا دادستانی به عنوان مدعی العموم وارد عمل شود و از ساعات ابتدایی این حادثه جهت شناسایی عوامل دخیل و شناسایی مقصران آن اقداماتی انجام شد.

به گزارش مشرق، ظهر روز چهارم دی ماه بود که حادثه ای دلخراش کام مردم تهران را در اولین روزهای زمستان تلخ کرد.
اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات در انتهای سیمون بولیوار دچار حادثه شد که در پی این حادثه هشت دانشجو در دم و در محل حادثه جان خود را از دست دادند و بیش از ۳۰ دانشجو نیز مصدوم شدند که به مراکز درمانی منتقل شدند؛ در ادامه دو دانشجوی دیگر نیز در مراکز درمانی تسلیم مرگ شدند.
دستور دادستان کل کشور برای رسیدگی به حادثه علوم تحقیقات
هنوز نیروهای امدادی در محل حادثه مستقر بودند که گمانه زنی ها در خصوص علت این حادثه آغاز شد و شایعات گوناگونی پیرامون آن شکل گرفت؛ ساعتی پس از حادثه دادستان کل کشور به این حادثه واکنش نشان داد و طی دستوری از دادستان تهران خواست به این موضوع رسیدگی کند.
جعفری دولت آبادی، دادستان تهران نیز در عصر روز حادثه خبر از بازداشت دو نفر و احضار دو نفر دیگر در پی این حادثه داد و گفت: دو نفر از افراد از جمله پیمانکار حمل و نقل و مسئول تاسیسات دانشگاه بازداشت و همچنین دو نفر از مسئولان دانشگاه برای ارائه توضیحات فردا به دادستانی احضار شدند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: هنوز خانواده های جانباختگان اعلام شکایت نکرده اند لذا اگر شکایت دارند می توانند به دادسرای ناحیه ۳۲ (راهور) در خیابان آزادی مراجعه کنند.
واکنش رئیس دستگاه قضا به حادثه علوم تحقیقات
آیت الله آملی لاریجانی، رئیس دستگاه قضا نیز با صدور پیامی درگذشت تعدادی از دانشجویان را به خانواده آنان و ملت شریف ایران تسلیت گفت.
در بخشی از پیام وی آمده است: ضروری است دادستان کل کشور نظارت لازم را در ...

سرخط اخبار