قطر خواستار توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی شد

فارس نیوز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۴
وزیر خارجه قطر از جامعه جهانی خواست تا جلوی اقدامات غیرقانونی رژیم اشغالگر اسرائیل در مسجدالاقصی را بگیرند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر روز پنجشنبه از جامعه بین المللی خواست به رفتارهای گناهکارانه و غیرقانونی رژیم صهیونیستی در قبال مسجد الاقصی پایان بدهد.
وزیر خارجه قطر در رشته توئیتی که در صفحه کاربری خود در توئیتر منتشر کرد، گفت: تلاش های مستمر اشغالگران اسرائیلی برای یورش به داخل مسجد الاقصی که تازه ترین آن همین امروز(روز پنجشنبه) رخ داد نقض آشکار توافقنامه ها و قطعنامه های بین المللی است.
وی افزود: از جامعه بین المللی می خواهیم به این رفتارهای متجاوزانه و غیرقانونی در قبال مسجد الاقصی پایان بدهد.
به گزارش وبگاه خبری الخلیج اونلاین، وزیر خارجه قطر تاکید کرد: عجیب است که ما هنوز اینجا و آنجا صداهایی می شنویم که بر این اعتقاد اصرار می ورزد که امکان ایجاد راه حل مساله فلسطین بدون دستیابی فلسطینیان به حق طبیعی خود در تشکیل کشور مستقل فلسطینی وجود دارد.
عربستان، امارات و مصر اوایل ماه جاری میلادی به بندی عدم عادی سازی با اسرائیل در پیش نویس بیانیه پایانی اتحادیه پارلمان های عربی که در اردن برگزار شد، اعتراض کردند.
«عاطف الطراونه»، رئیس اتحادیه پارلمان های عربی و رئیس پارلمان اردن خواسته عربستان، امارات و مصر را رد کرده و بند مخالفت با عادی سازی با اسرائیل را نگاه داشت که مورد تصویب هم قرار گرفت.
این سه کشور مذکور با اتهام هایی مبنی بر کمک به واشنگتن برای تصویب معامله قرن روبرو هستن،د طرحی که درصدد پایان دادن به مساله فلسطین است و اسرائیلی بودن قدس اشغالی را به رسمیت می شناسد.
صدها شهرک نشین صهیونیست صبح روز پنجشنبه به مناسبت عید پسح یهودیان برای چهارمین روز متوالی به مسجد ...