ضرورت وجود نشاط اجتماعی در جامعه/ اعتیاد و طلاق مهمترین معضل

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۹

به گزارش خبرنگار مهر ، امین امینیان ظهر امروز پنج شنبه در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی شهرستان هشترود گفت: شادابی و نشاط اجتماعی از عوامل زنده ماندن امید به آینده در جامعه است.
وی با اشاره به گزارش مقایسه ای و کمی که از عملکرد دستگاه های عضو کارگروه امور اجتماعی در سال ۹۷ ارائه شد اظهار داشت: پس از نقد و بررسی دقیق این گزارش عملکرد دستگاه ها به صورت خبری انعکاس داده و در اختیار عموم مردم خواهیم گذاشت، همچنین عملکرد دستگاه ها در سال جاری به صورت ماهیانه ارزیابی شده و به نهادهای مسئول گزارش خواهد شد.
وی ادامه داد: با دستگاه هایی که مسائل کارگروه برایشان در اولویت نباشد برخورد می کنیم، همچنان که شورای عالی اجتماعی کشور بالاترین نهاد در حوزه سیاست گذاری امور اجتماعی است و این نهاد سالانه جلسات منظمی را با رهبر معظم انقلاب برگزار می کند در سطح شهرستان نیز کارگروه تخصصی امور اجتماعی بالاترین مرجع برای سیاست گذاری، هماهنگی و نظارت بر حسن اجرای مسئولیت های ارائه شده به دستگاه ها است.
فرماندار هشترود با بیان اینکه اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، فساد و کودکان کار به عنوان ۵ آسیب اصلی در حوزه اجتماعی در سطح کلان کشور معرفی شده اند گفت: البته ما با برخی از این آسیب ها در سطح شهرستان مواجه نیستیم.
وی خاطرنشان کرد: طبق بررسی های به عمل آمده توسط کارگروه تخصصی امور اجتماعی طلاق، خودکشی، افسردگی، کودک همسری، سواد رسانه ای، نزاع و درگیری، کمبود نشاط اجتماعی و کاهش میزان ازدواج به عنوان آسیب های اصلی در سطح شهرستان شناسایی و احصاء شدند.
وی با بیان اینکه کمیته های تخصص در هر یک از این حوزه ها به سرپرستی یکی از دستگاه ها تعیین شده ...