سه سفارتخانه ایران بی سرپرست شدند

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰
سه سفارتخانه ایران بی  سرپرست شدند
اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان دامان وزارت خارجه را نیز گرفت و از امروز ایران در ترکیه، آلمان و سازمان ملل متحد بدون سفیر خواهد بود.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز ، اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان دامان وزارت خارجه را نیز گرفت و از امروز ایران در ترکیه، آلمان و سازمان ملل متحد بدون سفیر خواهد بود.
با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در وزارت امور خارجه سه سفیر کشورمان که بازنشسته بودند از کار خود کنار رفتند که سفیر ایران در ترکیه نیز شامل این افراد می شود.
«ابراهیم طاهریان» از این سمت کناره گیری کرد تا نمایندگی ایران در کشور همسایه ترکیه بدون سفیر بماند و با توجه به اهمیت مناسبات تهران-آنکارا قطعا به زودی سفیر جدیدی جای طاهریان راهی ترکیه می شود.
این دیپلمات ۶۳ ساله کشورمان از سال ۱۳۶۱ به عنوان کارشناس راهی نمایندگی کشورمان در استرالیا شد و پس از آن ماموریت های خارجی خود را در افغانستان، بوسنی و هرزگوین، پاکستان و کرواسی به انجام رساند و از سال ۱۳۹۴ نیز سفیر ایران در ترکیه بود تا اینکه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان مشمول او شد و روز گذشته مراسم تودیع و بدرقه ابراهیم طاهریان سفیر ایران در ترکیه با حضور پرسنل نمایندگی و کارکنان نهادهای وابسته در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا ...

[ مشاهده متن کامل سه سفارتخانه ایران بی سرپرست شدند جام نیوز ]