چرا ارتش آمریکا با مشکل جدی رو به روست؟

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۵۴
آمریکا هم اکنون با پنج چالش فزاینده رو به روست؛ چین، روسیه، ایران، کره شمالی، و تروریسم فراملی، با این همه، کمتر از هر زمان دیگری از پایان جنگ جهانی دوم، نیروی نظامی دارد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نوشته نشنال اینترست، ”کمیسیون راهبرد دفاع ملی“ در گزارشی که چهارشنبه منتشر کرد اعلام کرد آمریکا هم اکنون با پنج چالش فزاینده رو به روست- چین، روسیه، ایران، کره شمالی، و تروریسم فراملی، با این همه، کمتر از هر زمان دیگری از پایان جنگ جهانی دوم، نیروی نظامی دارد.
پایگاه اینترنتی نشنال اینترست در گزارشی به قلم توماس اسپور نوشت: گزارش ”کمیسیون راهبرد دفاع ملی“ که چهارشنبه منتشر شد، شامل نتیجه گیری هایی است که پیامدهای شدیدی برای امنیت ملی آمریکا دارد. خود این گزارش که نشان دهنده اجماعی دو حزبی است، چیزی استثنایی برای واشنگتن است، اجماعی دو حزبی که بیشتر بازتاب دیدگاههای صریح و بی پرده است تا گزارشی ملایم و تعدیل شده.
این کمیسیون در گزارش 60 صفحه ای خود که به زبانی ساده نگاشته شده است، تصویری بسیار نگران کننده از وضعیت دفاع ملی آمریکا ترسیم کرده، و اوضاع موجود را ”بحرانی وخیم“ نامیده است که ”بسیار فوری“ است. این درخواستی است که باید به آن توجه کنیم.
”قانون اختیارات دفاع ملی“ (مصوب در سال) 2017 این کمیسیون را مجاز کرد تا ”درباره راهبرد ...

[ مشاهده متن کامل چرا ارتش آمریکا با مشکل جدی رو به روست؟ واحد مرکزی خبر ]