می توان عطش کنکور را کم کرد/ انحرافات ناخواسته در برنامه رسمی آموزش و پرورش

دریافت خبر : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۴
می توان عطش کنکور را کم کرد/ انحرافات ناخواسته در برنامه رسمی آموزش  و پرورش
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه می توان عطش کنکور را کم کرد، گفت: در دو دهه اخیر ناخواسته انحرافاتی در برنامه رسمی و غیررسمی آموزش و پرورش دچار شده ایم.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح دوازدهمین هم اندیشی ستاد همکاری ها در مشهد مقدس، اظهار کرد: متأسفانه طی دو دهه گذشته مسئله کسب مهارت های تربیتی و فرهنگی جای خود را به حفظیات و یادگیری در ذهن داده است.
وی افزود: شیوه گذشته به گونه ای بود که همه معلومات و علم آموزشی دانش آموزان بیشتر جنبه شناختی دارد و جایگاهی برای کسب مهارت های تربیتی و پرورشی قائل نشد و این مسئله که ابتدا در متوسطه دوم بود به متوسطه اول و امروز به دوره ابتدایی منتقل شده است.
بطحائی تصریح کرد: امروز مدال افتخار را بر گردن کسانی می اندازیم که بیشتر حفظ کرده اند و مهارت های تربیتی و پرورشی آنان مورد ارزیابی قرار نگرفته است و ما به دنبال به کارگیری همه مهارت ها در کنار یکدیگر هستیم.
وی در ادامه افزود: با طراحی برنامه های متعدد به دنبال تقویت و توسعه فعالیت های تربیتی و فرهنگی و با همکاری حوزه های علمیه در مدارس هستیم.
وزیر آموزش و پرورش گفت: نباید تعامل و ارتباط میان حوزه و آموزش و پرورش را با چسب به یکدیگر بچسبانیم، امروز هجمه های سنگینی نسل جوان و نوجوان ما ...

[ مشاهده متن کامل می توان عطش کنکور را کم کرد/ انحرافات ناخواسته در برنامه رسمی آموزش و پرورش فارس نیوز ]