برپایی سفره افطاری ساده در ۱۵۰ مسجد جنوب تهران

فارس نیوز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰
مدیر ناحیه حضرت عبدالعظیم حسنی مرکز رسیدگی به امور مساجد تهران گفت: ۱۵۰ مسجد این ناحیه در شب های ماه رمضان با برپایی نماز مغرب و عشاء اول وقت، سفره افطاری ساده برپا می کنند.

حجت الاسلام مبرهن، مدیر ناحیه حضرت عبدالعظیم حسنی مرکز رسیدگی به امور مساجد تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اظهار داشت: از چند سال قبل باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر افطاری ساده و همچنین اقامه نماز اول وقت، برنامه افطاری ساده نیز در مساجد منطقه ۲۰ تهران و باقرشهر، کهریزک و حسن آباد برگزار می شود.
وی اضافه کرد: مساجد بستر برپایی سفره های ساده افطار برای مردم مؤمن و نمازگزار را فراهم می کنند و این سفره ها به همت و کمک مردم برپا می شود.
اقامه نماز اول وقت مغرب و عشاء در ۱۵۰ مسجد
مبرهن با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ مسجد این ناحیه نماز اول وقت مغرب و عشاء را اقامه و بلافاصله سفره افطاری ساده را برپا می کنند، تصریح کرد: درمجموع در این ناحیه بیش از ۱۸۰ مسجد فعال وجود دارد که تعدادی از آن ها با درخواست مردم نمازگزار، نماز مغرب و عشاء را بعد از افطار به صورت جماعت اقامه می کنند.
جزء خوانی قرآن در ۱۸۰ مسجد جنوب تهران
مدیر ناحیه حضرت عبدالعظیم حسنی مرکز رسیدگی به امور مساجد تهران با اشاره به دیگر برنامه های مساجد این ناحیه در ماه مبارک رمضان گفت: برنامه جزء خوانی ویژه خواهران و برادران و تفسیر قرآن کریم، طرح مباحث اخلاقی و احکام، برپایی حلقه معرفت ویژه جوانان از مساجد این ناحیه برگزار می شود.
وی اضافه کرد: مراسم جزء خوانی قرآن کریم در تمامی ۱۸۰ مسجد فعال این ناحیه برگزار می شود.

سرخط اخبار