علت کاهش طلاق کاهش آمار ازدواج است نه کم شدن آسیب اجتماعی

دریافت خبر : سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۲
علت کاهش طلاق کاهش آمار ازدواج است نه کم شدن آسیب  اجتماعی
سخنگوی کمسیون اجتماعی مجلس گفت: نماینده وزارت رفاه عنوان کرد که کاهش آمار طلاق در سال ۹۶ به خاطر کاهش ازدواج است و نه آسیب های اجتماعی و علاوه بر این ما در کشور با پدیده ای به نام تجرد قطعی مواجه هستیم.

جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز و با حضور نمایندگان وزارتخانه های مربوطه همچون وزارت ارشاد و وزارت تعاون، کا ر و رفاه اجتماعی موضوع آسیب های اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 
وی افزود: نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با گزارشی خود در این نشست عنوان کرد که آمار طلاق در کشور در سال ۹۵ به ۱۸۱ هزار مورد رسیده که این آمار در سال ۹۶ به عدد ۱۷۹ هزار و ۵۹۷ مورد کاهش یافته است.
سخنگوی کمسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: نماینده وزارت کار گفت که در سال ۹۵ آمار ثبت ازدواج ۷۰۴ هزار و ۷۱۶ مورد بوده که این میزان در سال ۹۶ به ۶۰۸ هزار و ۹۵۶ مورد کاهش پیدا کرده است و کاهش آمار طلاق در این یک سال نه به خاطر کاهش آسیب های اجتماعی بلکه به خاطر کاهش ازدواج است که در این یکسال حدود ۱۰۰ هزار مورد کاهش یافته است.
مختار خاطرنشان کرد: نماینده وزارت رفاه در این جلسه با اشاره به موضوع بالا بودن سن ازدواج عنوان کرد که علت اصلی بالا بودن سن ازدواج در کشور وجو ...

[ مشاهده متن کامل علت کاهش طلاق کاهش آمار ازدواج است نه کم شدن آسیب اجتماعی فارس نیوز ]