واریز 2300 میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته مهر 97

پانا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۳

تهران (پانا) - صندوق ذخیره فرهنگیان حدود ۲۳۰۰ میلیارد ریال سهم الشرکه به حساب معلمان عضو صندوق که از دوم شهریور تا اول مهر ۱۳۹۷ بازنشسته شده اند واریز کرد که بخشی از آن مربوط به سود سال مالی ۹۶ و مطالبات سهم دولت است.
به گزارش روابط عمومی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، اعضای بازنشسته در مهر، سهم الشرکه خود شامل سهم عضو، سهم دولت و سود ناشی از فعالیت های اقتصادی را دریافت کردند و سهم الشرکه اعضای انصرافی، بازخرید و از کار افتاده نیز به حساب آنها واریز و در خصوص اعضای متوفی نیز طبق قانون عمل می شود.
این اعضا همچنین سود دوره ۲۳ مربوط به سالی مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ و مطالبات سهم دولت تا پایان سال ۱۳۹۰ را دریافت کرده اند. در همین حال بخشی از سهم دولت که از برنامه پنجم توسعه حذف شده بود، به حساب فرهنگیانی که قبلا آن را دریافت نکرده بودند واریز شد.
بنا به اعلام صندوق میانگین سودآوری سالانه صندوق ذخیره فرهنگیان در طول ٢٢ سال گذشته حدود ١٧ درصد بوده است، به طوری که بیش از ٦٠ درصد از مبلغ سهم الشرکه پرداخت شده به بازنشستگان مربوط به سودآوری ناشی از فعالیت های اقتصادی موسسه و ٤٠ درصد آن نیز مجموع واریزهای اعضا و دولت بوده است.
این رقم تمام دریافتی این بازنشسته ها نیست زیرا سود سال مالی منتهی به ٣١ شهریور ۱۳۹۷ نیز پس از برگزاری مجمع و تقسیم سود در بین اعضا به حساب آن ها واریز و در حساب فرهنگیان عضو نیز منظور می شود. بنابراین لازم است فرهنگیان بازنشسته، حساب بانکی مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان را برای واریز سود و مطالبات سهم دولت در مراحل بعد فعال نگه دارند.
از ابتدای تاسیس موسسه تاکنون 2500 میلیارد تومان به حساب فرهنگیان ...

سرخط اخبار