پیشنهاد ایران به سازمان ملل/ مطالعات تغییر اقلیم با فناوری فضایی

دریافت خبر : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱
پیشنهاد ایران به سازمان ملل/ مطالعات تغییر اقلیم با فناوری فضایی
ایران در اجلاس کمیته استفاده صلح آمیز از فضای ماورای جو پیشنهاد کرد که مطالعات تغییر اقلیم با استفاده از فناوری فضایی به عنوان یکی از اولویت های آموزشی سازمان ملل متحد قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، شصت و یکمین اجلاس کمیته استفاده صلح آمیز از فضای ماورای جو سازمان ملل متحد (کوپوس) همزمان با پنجاهمین سالگرد کنفرانس کاوش و استفاده صلح آمیز از فضای ماورای جو سازمان ملل متحد موسوم به UNISPACE+۵۰ ، با حضور مقامات فضایی کشورهای عضو به مدت دو روز در وین اتریش برگزار شد.
مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران به عنوان رئیس هیات ایرانی حاضر در این اجلاس با قرائت بیانیه ای، پیشنهاد ایران درباره ایجاد سامانه پایش و اندازه گیری میان غلظت گردوغبار در ایران را داد و گفت: جمهوری اسلامی پیشنهاد می کند «مطالعات تغییر اقلیم با استفاده از فناوری فضایی» به عنوان یکی از اولویت های آموزشی دفتر امور فضای ماورای جو سازمان ملل متحد در دستور کار قرار گیرد.
وی با تاکید بر تسهیل و تقویت فرصت ها و خلق ظرفیت های جدید برای کشورهای در حال توسعه با توجه به فاصله فضایی این کشورها با کشورهای دارای فناوری پیشرفته، گفت: هیچ موضوعی از دستور کار، عملکرد و کمیته های فرعی کوپوس نباید بگونه ای تفسیر شود که موجب رویکرد تبعیض آمیز در همکاری میان کشورها شود و به زیان فعالیت ...

[ مشاهده متن کامل پیشنهاد ایران به سازمان ملل/ مطالعات تغییر اقلیم با فناوری فضایی نسیم آنلاین ]

آخرین اخبار اقتصادی
آخرین اخبار نسیم آنلاین