بازار طلا و سکه به کدام سو حرکت می کند؟ محمد کشتی آرای: سکه هنوز ۳۵۰ هزار تومان حباب دارد

دریافت خبر : پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۷
رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر ایران درباره وضعیت بازار طلا در هفته آخر آبان ماه گفت: در یک هفته گذشته قیمت جهانی طلا برخلاف هفته های قبل نوسانی در حد یک تا ۸ دلار داشت.

محمد کشتی آرای با بیان این مطلب در گفتگو با خبرآنلاین افزود: همچنین در بازار داخلی نیز نوسانات این هفته نرخ ارز که تاثیر عمده ای روی قیمت سکه و طلا دارد، به حداقل میزان خود رسید و بسیار کم بود.
وی افزود: این دو مورد دلیلی برای ثبات نسبی قیمت ها در بازار طلا و سکه شد و به همین دلیل شاهد آرامش نسبی قیمت سکه و طلا در بازار بودیم.
وی تصریح کرد: در یک هفته گذشته شاهد شوک قیمتی چه در جهت مثبت و چه در جهت منفی در بازار سکه و طلا نبودیم و بازار روال عادی داشت و دادو ستدها در حد قابل قبول و معمول بود و نه تقاضا اضافی در بازار به وجود آمده بود و نه کاهش عرضه اتفاق افتاده بود. با توجه به این شرایط می توان ندعی شد تعادل و توازن میان عرضه و تقاضا به وجود آمده بود که به ثبات نسبی بازار سکه و طلا کمک کرد.
کشتی آرای گفت: قیمت سکه در یک هفته گذشته بین ۴میلیون و ۱۵۰ هزار تومان تا ۴میلیون و ۳۰۰هزار تومان در نوسان بود که این میزان در اصل حداقل نوسانی که در عرض یک هفته می توانستیم شاهد باشیم .
وی خاطرنشان کرد: همچنان سکه دارای حباب است که این مساله به دلیل این است که نیاز بازار از نظر میزان درخواست ...

[ مشاهده متن کامل بازار طلا و سکه به کدام سو حرکت می کند؟ محمد کشتی آرای: سکه هنوز ۳۵۰ هزار تومان حباب دارد تابناک ]