بازنگری در آیین نامه نحوه راه اندازی و فعالیت مراکز رشد واحدهای فناور

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۰
بازنگری در آیین نامه نحوه راه اندازی و فعالیت مراکز رشد واحدهای فناور
قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور فناوری و سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری در سی امین نشست مدیران مراکز رشد سراسر کشور از بازنگری در آیین نامه نحوه راه اندازی و فعالیت مراکز رشد واحدهای فناور خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر مهدی کشمیری، در این نشست که با حضور مدیران مراکز رشد سراسر کشور در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، غیرمتمرکز کردن فرآیند صدور مجوز و استفاده از ظرفیت های منطقه ای، حذف مجوز قطعی و مدت دار کردن مجوزها، انعطاف پذیرکردن ساختار مراکز رشد و پیش بینی مشوق های مالی و قانونی برای مراکز رشد موفق را از جمله تغییرات پیشنهادی در این آیین نامه برشمرد.
وی تأکید بر محتوا تا شکل و پررنگ کردن موضوع ارزیابی، کاهش بار کاری شورای گسترش آموزش عالی در فرآیند صدور مجوز و شمول آئین نامه برای تمام مراکز رشد اعم از دولتی و غیردولتی را از دیگر تغییرات پیشنهادی در این آیین نامه عنوان کرد.
بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، همچنین شرکت کنندگان در این نشست، در زمینه تحلیل چالش های پیش روی مراکز رشد و ارائه راهکارهای عملیاتی در ابعاد گوناگون بحث و تبادل نظر کردند.
انتهای پیام
منبع: ایسنا
مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد.

[ مشاهده متن کامل بازنگری در آیین نامه نحوه راه اندازی و فعالیت مراکز رشد واحدهای فناور نسیم آنلاین ]

آخرین اخبار نسیم آنلاین