صادرات نفت کرکوک نیازمند مذاکره میان بغداد و اقلیم است/ آمریکا برای نفت کرکوک نقشه دارد

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۰
صادرات نفت کرکوک نیازمند مذاکره میان بغداد و اقلیم است/ آمریکا برای نفت کرکوک نقشه دارد
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران گفت: این تحریم باعث افزایش قیمت نفت جهانی می شود که آمریکا سعی دارد با استفاده از نفت کرکوک تا حدودی از کاهش عرضه نفت جهانی و افزایش قیمت آن جلوگیری کند.

سیدقاسم جاسمی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به اقدامات آمریکا برای تاراج نفت عراق از منطقه کرکوک، گفت: بعد از اجرای دور جدید تحریم های آمریکا علیه ایران، توجه آمریکایی ها بار دیگر به سمت میادین نفتی کرکوک جلب شده است.
کرکوک جزء مهم ترین مناطق نفتی خاورمیانه است که آمریکا برای جلوگیری از کاهش عرضه نفت جهانی و افزایش قیمت آن، به صادرات نفت این منطقه که یکسال است متوقف شده نیاز دارد.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تحت فشار قرار دادن بغداد برای از سرگیری صادرات نفت کرکوک، یادآور شد: منطقه کرکوک به لحاظ تولید و صادرات نفت جزء مهم ترین مناطق نفتی عراق است و امروز آمریکا برای جلوگیری از افزایش قیمت نفت به صادرات نفت از این منطقه احتیاج دارد.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت منطقه کرکوک به لحاظ تولید نفت عنوان کرد: توقف صادرات نفت از این منطقه از سال گذشته باعث شد 8 میلیارد دلار خسارت به درآمد نفتی وارد بیاید.
جاسمی در ادامه کرکوک را یکی از بزرگ ترین میادین نفتی خاورمیانه دانست و افزود: آمریکا کرکوک را به عنوان ...

[ مشاهده متن کامل صادرات نفت کرکوک نیازمند مذاکره میان بغداد و اقلیم است/ آمریکا برای نفت کرکوک نقشه دارد خبرگزاری مجلس ]