نماینده وزارت علوم در جلسات آمایش آموزش عالی شرکت نمی کند

دریافت خبر : جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۴
نماینده وزارت علوم در جلسات آمایش آموزش عالی شرکت نمی کند
منصور کبگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سند آمایش آموزش عالی گفت: متاسفانه هنوز گزارش وزارت علوم تحقیقات و فناوری از سند آمایش آموزش عالی ارائه نشده است. وی ادامه داد: یعنی از وزارت علوم هنوز شخصی در جلسات مربوط به سند آمایش آموزش عالی کشور شرکت نمی کند، گزارش آن را به وزیر علوم تحقیقات و فناوری ارائه داده ایم امیدواریم این مشکل را حل کنند. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: انتظار ما این است که نماینده رسمی وزارت علوم در جلسات کمیسیون آمایش آموزش عالی شرکت کرده و برنامه های پیشنهادی خود را در کمیسیون مذکور ارائه کند تا برنامه مذکور بررسی شده و سپس درستاد نقشه جامع علمی کشور مطرح شود. به گزارش مهر، سند آمایش آموزش عالی با هدف ساماندهی مراکز آموزش عالی و رفع چالش های این بخش در اردیبهشت ماه ۹۴ کلید خورد، در اسفندماه همان سال به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و در بهار سال ۹۵ به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شد . این طرح دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی عالی کشور را به ۱۰ منطقه دانشگاهی تقسیم می کند؛ مدیریت و استفاده از ظرفیت های منطقه ای دانشگاه ها، ...

منصور کبگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سند آمایش آموزش عالی گفت: متاسفانه هنوز گزارش وزارت علوم تحقیقات و فناوری از سند آمایش آموزش عالی ارائه نشده است.
وی ادامه داد: یعنی از وزارت علوم هنوز شخصی در جلسات مربوط به سند آمایش آموزش عالی کشور شرکت نمی کند، گزارش آن را به وزیر علوم تحقیقات و فناوری ارائه داده ایم امیدواریم این مشکل را حل کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: انتظار ما این است که نماینده رسمی وزارت علوم در جلسات کمیسیون آمایش آموزش عالی شرکت کرده و برنامه های پیشنهادی خود را در کمیسیون مذکور ارائه کند تا برنامه مذکور بررسی شده و سپس در ستاد نقشه جامع علمی کشور مطرح شود.
به گزارش مهر، سند آمایش آموزش عالی با هدف ساماندهی مراکز آموزش عالی و رفع چالش های این بخش در اردیبهشت ماه ۹۴ کلید خورد، در اسفندماه همان سال به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و در بهار سال ۹۵ به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شد .
این طرح دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی عالی کشور را به ۱۰ منطقه دانشگاهی تقسیم می کند؛ مدیریت و استفاده از ظرفیت های منطقه ای دانشگاه ها، ...

[ مشاهده متن کامل نماینده وزارت علوم در جلسات آمایش آموزش عالی شرکت نمی کند خبرگزاری مهر ]