آیت الله مصباح: بعضی به فکر رفراندوم دین هستند

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲:۳
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه الان بعضی از افکار مانند آیا نباید پذیرش اسلام، دین و ولایت فقیه را به رفراندوم بگذاریم، گفت: این زنگ خطری است که به صدا در آمده و بسیار خطرناک است.

خبرگزاری تسنیم: آیت الله مصباح یزدی در اختتامیه نخستین دوره تربیت مدرس جامع که در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم برگزار شد اظهار داشت: روحانیت به عنوان قشری از جامعه که خصوصیتش سرکار داشتن با تعلقات و مبانی دین است شناخته می شود این معنای آخوندی است.
وی با بیان اینکه این قشر در جایی بوده که جامعه سرکارش با دین باشد و در عین حال افرادی باشند، دین را ترویج کنند ابراز کرد: این نگاه که «دین برای جامعه ضروری نبود، طبعاً نیازی به آخوند نبود و آن را مزاحم هم بدانند»؛ نگاهی بود که در دوره رضاشاه وجود داشت.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: متأسفانه در درون روحانیت هم رفتارهای ایجاد می شد که این نگاه را تقویت می کرد، در گذشته از آخوند تنها به عنوان روضه خوان نام می بردند و هیچ انتظار دیگر از او نداشتند.
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) تصریح کرد: فعالیت روحانیت در دوران گذشته غیر از این نبود؛ حالا از دوران ها بگذریم، حتی زمان هایی بود که اصلاً اجازه عمامه گذاشتن به آخوند را نمی دادند، آخوند برای روضه خواندن عمامه اش را برمی داشت، وارد مجلس می شد، عمامه را می ...

[ مشاهده متن کامل آیت الله مصباح: بعضی به فکر رفراندوم دین هستند برترینها ]