گوترش: ایران به توافق هسته ای کاملاً پایبند است

دریافت خبر : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۲
«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد، در گزارشی که به شورای امنیت ارائه شده و یک نسخه از آن به رؤیت «فرانس پرس» رسیده است، از پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد، در گزارشی که به شورای امنیت ارائه شده و یک نسخه از آن به رؤیت «فرانس پرس» رسیده است، از پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ خبر داد.
وی در این گزارش که قرار است ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر) در شورای امنیت به بحث و بررسی گذاشته شود، تاکید می کند که این توافق بهترین ابزار برای حصول اطمینان از ماهیت صرفاً صلح آمیز برنامه هسته ای ایران است.
گوترش همچنین از اقدام اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در عدم تایید پایبندی ایران به تعهداتش، انتقاد کرد و گفت: متاسفانه این تصمیم هاله ای از ابهام پیرامون آینده توافق به دست آمده میان ایران، آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلستان و آلمان، ایجاد کرده است.
با این حال، دبیرکل سازمان ملل اطمینان داد که آمریکا تا زمان حال به این توافق پایبند بوده است. گفتنی است ترامپ با طفره رفتن از تایید برجام، توپ را به زمین کنگره انداخت تا اعضای آن درباره بازگرداندن تحریم های ضد ایرانی تصمیم گیری کنند- اقدامی که می تواند آینده برجام را بیش از پیش به مخاطره بیندازد.
د

[ مشاهده متن کامل گوترش: ایران به توافق هسته ای کاملاً پایبند است هم اندیشی ]

آخرین اخبار هم اندیشی