ولایتی: آمریکا و حامیانش نقشی در آینده منطقه ندارند

دریافت خبر : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۲
ولایتی: آمریکا و حامیانش نقشی در آینده منطقه ندارند
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل به برگزاری انتخابات در ترکیه اشاره کرد و گفت: مردم ترکیه انتخابات خوبی را برگزار کردند، آینده منطقه متعلق به مردم منطقه است و آمریکا و حامیانش در آن نقشی ندارند.

به گزارش ایران خبر ، علی اکبر ولایتی پس از دیدار با مشاور امنیت ملی عراق طی سخنانی اظهار کرد: ملاقات ارزشمندی با یکی از مسئولین بلندپایه کشور عراق داشتیم و روابط دوجانبه و همکاری های بین المللی و منطقه ای مورد بحث قرار گرفت.
وی تصریح کرد: در بین کشورهای منطقه کمتر دو کشوری هستند که به اندازه ایران و عراق مشترکات تاریخی، دینی و فرهنگی داشته باشند. ایران و عراق در طول تاریخ چند هزار ساله با یکدیگر ارتباط داشتند و در حال حاضر هم زائران و گردشگران برای زیارت هم به ایران سفر می کنند و هم از ایران زائرانی به عتبات عالیات می روند.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل افزود: هشت سال جنگ تحمیل شده نتوانست در این رابطه تاریخی تاثیرگذار باشد و در مبارزه با تروریست در عراق هم جمهوری اسلامی ایران نشان داد که برادران و خواهران خود را تنها نمی گذارد.
ولایتی تصریح کرد: براساس دعوتی که دولت عراق از مستشاران ایران داشت ملت و دولت عراق توانست بر تروریسم پیروز شود و امروز عراق بدون تردید از کشورهای قدرتمند جهان اسلام و منطقه است.
وی ادامه داد: روابط ایران و عراق یک رابطه استراتژیک و راهبردی است ...

[ مشاهده متن کامل ولایتی: آمریکا و حامیانش نقشی در آینده منطقه ندارند ایران خبر ]

آخرین اخبار سیاسی