سگ گردانی در اهواز ممنوع شد

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲:۳۳
عضو شورای شهر اهواز گفت: در آخرین جلسه کمسیون فرهنگی در سال ۹۷ سه لایحه و طرح مهم فرهنگی از آن جمله ممنوعیت سگ گردانی در اماکن و معابر عمومی اهواز به تصویب رسید.

خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام والمسلمین جاسم موسی پور در گفت وگویی اظهار داشت: در آخرین جلسه کمسیون فرهنگی در سال 97 سه لایحه و طرح مهم فرهنگی از آن جمله ممنوعیت سگ گردانی در اماکن و معابر عمومی اهواز به تصویب رسید.
وی افزود: یکی از ناهنجاری های اجتماعی تقلید کورکورانه از فرهنگ بیگانه در خصوص حیوان گردانی به ویژه سگ گردانی در معابر و اماکن عمومی شهری است که هیچگونه سنخیتی با فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی ندارد و موجب آزار و اذیت مردم می شود.
عضو شورای شهر اهواز گفت: هر چند بر اساس تعالیم دینی سگ حیوانی با وفا و نجیب است و مانند حیوانات دیگر در اسلام دارای حقوق خاصی می باشد بنابراین هرگونه آزار آنها طبق شرایط خاصی مذموم است ولی این امر سبب عدم احتیاط در مقابل خوی حیوانی و وحشی گری نیست.
وی تصریح کرد: مردم با مشاهده اینگونه حیوانات نمی توانند از پارک ها و فضای سبز استفاده بهینه کنند و از طرفی مضرات بسیار زیاد بهداشتی دارند که سلامت جامعه به خصوص کودکان را نیز تهدید می کند بنابراین در راستای ماده 688 قانون مجازات اسلامی مبنی بر اینکه هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود تخلف ...

[ مشاهده متن کامل سگ گردانی در اهواز ممنوع شد برترینها ]