پیام مهمی که سپاه با شلیک این موشک به ضدانقلاب داد +عکس

ساعت 24 سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۲
ساعت24- عملیات اخیر سپاه علیه ضد انقلاب در شمال عراق، علاوه بر نمایش گلوله های لیزری و پهپادهای مسلح نشان داد از راکت های ایرانی که دقت آنها افزایش چشمگیری داشته نیز استفاده شده است.

پس از انجام برخی شرارت ها و تلاش برای ناامن سازی برخی مناطق مرزی کشورمان توسط تروریست ها و مزدوران مستقر در شمال عراق، سپاه پاسداران ظهر روز جمعه (۲۱ تیرماه) با صدور اطلاعیه ای از هدف قرار دادن مقرهای فعال و محل استقرار و آموزش این گروهک های تروریستی ضد انقلاب در حاشیه مرزهای اقلیم کردستان عراق از روز چهارشنبه (۱۹ تیرماه) خبر داد. برابر آنچه که در اطلاعیه سپاه آمده، این عملیات که در پاسخ به تحرکات این گروهک ها در منطقه غرب و شمال غرب کشور صورت گرفته، توسط واحدهای موشکی، پهپادی و توپخانه نیروی زمینی سپاه انجام شده است.
با توجه به استفاده از سامانه های متنوع در این عملیات، تجهیزات عملیاتی نزسا و کاربردهای آن، مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. به عنوان مثال، مشخص شد که پهپاد مورد استفاده در این عملیات مدل مهاجر ۶ بود که در سال های اخیر در اختیار نیروی زمینی سپاه قرار گرفته است. این پهپاد به بمب های هدایت شونده سری قائم مجهز می شوند و توان بمباران اهداف با دقت خوبی را دارند. پهپاد مهاجر ۶ که جدیدترین عضو خانواده پهپادهای مهاجر است، یک پهپاد رزمی- شناسایی با برد عملیاتی ۲۰۰۰ کیلومتر محسوب می شود که توانمندی انجام مأموریت های شناسایی، مراقبت و رزمی با شعاع عملیاتی گسترده و مداومت پروازی بالا را با قابلیت اطمینان مناسب، فراهم ساخته تا بتوانند عملیات مراقبت، شناسایی و انهدام اهداف مورد نظر را انجام دهند.
این پهپاد از بمب های هوشمند و نقطه زن قائم استفاده می کند که در دو نوع با جستجوگرهای اپتیکی و حرارتی تجهیز شده اند و مهاجر ۶ می تواند تا دو بمب قائم را زیر بال های خود حمل کند. مهاجر همچنین با استفاده از سامانه اپتیکی پیشرفته می ...

سرخط اخبار