کارگردان های شاخص مشکلی برای کار در تلویزیون ندارند

دریافت خبر : سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵
کارگردان های شاخص مشکلی برای کار در تلویزیون ندارند
همایون اسعدیان در زمره نام های قابل توجه سینما در طول این سال هاست. کارگردانی که آثاری چون «طلا و مس»، «بوسیدن روی ماه» و «یک روز بخصوص» را در سینما کارگردانی کرده و فیلم هایش چه در جشنواره های داخلی کشور چون جشنواره فیلم فجر و چه در جشنواره های هنری و سینمایی دیگر کشورها، حضوری موفق و تشویق شده داشته اند. این کارگردان در تلویزیون هم مجموعه هایی همچون «اگه بابام زنده بود»، «بچه های خیابان» و «راه بی پایان» را کارگردانی کرده است؛ مجموعه هایی که پربیننده هم بوده اند.

وقتی به کارنامه اسعدیان نگاه می اندازیم و آثار مختلفش را ـ چه سینمایی و چه تلویزیونی ـ با هم مقایسه می کنیم، بیراه نیست اگر این طور نتیجه گیری کنیم که اسعدیان فیلمسازی اجتماعی است و همواره با نگاهی اجتماعی به موضوعات روز جامعه، به سراغ ساخت آثار خود می رود. موضوعی که یک بار چون راه بی پایان، در قالب قصه ای عاشقانه و جوان پسند به پیش می رود و به نگاه اجتماعی اش گره می خورد، یک بار از دغدغه فرار از خانه و بدسرپرستی و بی سرپرستی بچه های خیابان می گوید یا در سینما موضوعاتی چون قاچاق اعضای بدن یا شکاف های مذهبی جامعه را برای روایت انتخاب می کند.
با این حال نگاهی که اسعدیان به مقوله اجتماع و آسیب های آن دارد، هیچ گاه یک طرفه و مستقیم یا سیاه نمایانه نیست و او داستان هایش را در بستر روایت شخصیت های آثارش به پیش می برد.
این کارگردان اخیرا فیلمبرداری مجموعه تلویزیونی جدید خود با نام «لحظه گرگ ومیش» را به پایان رسانده و این روزها در مرحله تدوین و صداگذاری آن است. مجموعه ای با داستانی خانوادگی اما در بستری اجتماعی که در طول زمان جلو آمده و دهه های مختلف تاریخ معاصر را پشت سر می گذارد. به ...

[ مشاهده متن کامل کارگردان های شاخص مشکلی برای کار در تلویزیون ندارند جام جم آنلاین ]