عربستان به نفت ۸۰ تا ۸۵ دلاری برای تعادل بودجه نیاز داد

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۳
عربستان به نفت ۸۰ تا ۸۵ دلاری برای تعادل بودجه نیاز داد
مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول گفت:« قیمت مورد نیاز عربستان برای برابر کردن دخل و خرجش در بودجه ، ۸۰ تا ۸۵ دلار در هر بشکه است» .

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین ، یک مقام صندوق بین المللی پول گفت عربستان سعودی ، صادرکننده برتر نفت به قیمت ۸۰ تا ۸۵ دلار در هر بشکه برای متعادل کردن بودجه اش در سال جاری نیاز دارد . 
قیمت مورد نیاز نفت برای ریاض بستگی به چند عامل دارد : سطح تولید نفت ، مقدار درآمد نفتی عربستان که به بودجه منتقل می شود و نحوه عملکرد درآمدهای غیرنفتی در سال جاری . 
جیهاد آزور، مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول گفت:« قیمت مورد نیاز عربستان برای برابر کردن دخل و خرجش در بودجه ، ۸۰ تا ۸۵ دلار در هر بشکه است» . 
قیمت نفت خام بیش از ۳۰ درصد از اوج ۸۶ دلار در هر بشکه ماه اکتبر سقوط کرد. شاخص نفت خام برنت روز دوشنبه حدود ۶۲ دلار در هر بشکه معامله شد . 
این بی ثباتی قیمت بر دارایی های عمومی و رشد اقتصادی کشورهای صادرکننده نفت تاثیر گذاشته است . 
آزور گفت:« این شرایط بر توانایی نهایی آنها در تامین هزینه هایشان تاثیر نمی گذارد چون گسترش اوراق قرضه این کشور کم است ولی بر حسابهای مالی اثر می گذارد» . عربستان سعودی پس از سقوط قیمت نفت در اواسط ۲۰۱۴ که باعث کاهش درآمدهایش شد ، به طو ...

[ مشاهده متن کامل عربستان به نفت ۸۰ تا ۸۵ دلاری برای تعادل بودجه نیاز داد قدس آنلاین ]