صادرات زیر یک میلیون دلار معاف از تعهد ارزی شد

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۸
صادرات  زیر یک میلیون دلار معاف از تعهد ارزی شد
رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران جزئیاتی از برخی تغییرات در شرایط پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان را اعلام کرد.

عدنان موسی پور اظهار کرد: اخیرا جلساتی برگزار شد و این موضوع در دستور کار شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی قرار گرفت که کارگروهی با مشارکت وزارت اقتصاد، وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و اتاق بازرگانی در رابطه با شرایط پیمان سپاری ارزی تشکیل شود. این کارگروه دو روز پیش تشکیل شد و با وجود این که نظرات وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت نیز به نظر بخش خصوصی بسیار نزدیک بود، اما قانع کردن رییس کل بانک مرکزی برای رسیدن به هدف بخش خصوصی، بسیار سخت بود.
وی افزود: در این جلسه رییس کل بانک مرکزی در رابطه با لغو پیمان سپاری های ارزی که طبق مصوبه سران سه قوه، بانک مرکزی در این زمینه تصمیم گیرنده است، به دلیل شرایط اقتصادی حال حاضر و شرایطی که تحریم ها به وجود آورده است، با لغو آن موافقت نکرد اما قرار بر این شد پیش نویسی تهیه و به دولت ارائه شود که این پیش نویس در اتاق بازرگانی نوشته می شود.
رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: جلسه با رییس کل بانک مرکزی بسیار مفید برای انتقال نقطه نظرهای بخش خصوصی بود که کاملا منعکس شد. در این جلسه خواسته اول بخش خصوصی، لغو پیمان سپاری ...

[ مشاهده متن کامل صادرات زیر یک میلیون دلار معاف از تعهد ارزی شد تابناک ]