دعای امام رضا(ع) بدرقه راه زندگی مشترک

ایرنا یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۳۶
مشهد- ایرنا- دانشجویانی که زندگی مشترک خود را با آمدن به پابوسی بارگاه منور امام رضا(ع) در مشهد آغاز می کنند تا بهشت با همسر خود همسفر شده و دعای حضرت ثامن الائمه(ع) را بدرقه راه خود در دوره جدید زندگی می سازند.

براساس رسم مبارک سالهای اخیر مشهد مقدس در این ایام میزبان همسران جوانی است که در قالب کاروانهای دانشجویی به این شهر سفر می کنند تا در جوار بارگاه مطهر حضرت امام رضا(ع) بنیان زندگی مشترک خود را با دعای آن حضرت استحکام بخشند.
حال و هوای خاص این همسران جوان دیدنی و شنیدنی است، لحظه لحظه حضور در مشهد، زیارت حرم مطهر رضوی و پذیرایی بر سفره پربرکت بارگاه امام هشتم(ع) خاطره انگیز و سرشار از راز و نیاز است.
* از امام رضا(ع) خوشبختی طلب کردیم
دانشجویی که با کاروان 'همسفر تا بهشت' از دانشگاه بیرجند به مشهد آمده بود به خبرنگار ایرنا گفت: 24 ساله و اهل تهران هستیم و چهار ماه است که با همسرم که اهل بیرجند است ازدواج کرده ام و این اولین سفری است که با همسرم به مشهد می آیم.
محمد هادی خاتمی که دانشجوی رشته مهندسی معدن دانشگاه بیرجند است افزود: از طریق نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها با طرح ملی همسفر تا بهشت آشنا شدم و با همسرم تصمیم گرفتیم که در این طرح ثبت نام کنیم.
وی اظهار داشت: هنگامی که به اتفاق همسرم به زیارت حرم مطهر رفتم، حضور دسته جمعی زوج های جوان دانشجو در صحن و سرای حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) بسیار باشکوه بود، اینکه دسته جمعی در برنامه های فرهنگی حضور یافتیم و ناهار را مهمان سفره حضرت امام هشتم (ع) بودیم، بسیار لذت بخش بود.
این دانشجوی جوان گفت: از حضرت امام رضا (ع) خوشبختی در زندگی مشترک را خواستم، هدفم هم از این سفر استعانت از آن حضرت برای ادامه مسیر زندگی بود.
وی افزود: باور دارم که این بار حضرت امام رضا (ع) ما را به سوی خود طلبید، حس طلبیده شدن و مورد قبول حضرت قرار گرفتن، خرسندمان کرد.
همسر این دانشجو نیز گفت: ...

سرخط اخبار