شکست احتمالی برجام،به اعتبار شورای امنیت ضربه می زند

دریافت خبر : سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵
اسلام آباد - ایرنا - نماینده پیشین جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت:شکست احتمالی برجام، ضربه بزرگی بر اعتبار شورای امنیت سازمان ملل متحد وارد خواهد کرد.

به گزارش ایرنا «علی اصغر سلطانیه» روز سه شنبه در اسلام آباد در سخنرانی همایش بین المللی «چالش ها و راهبردهای پیمان نامه منع گسترش سلاح های هسته ای» که از سوی یک موسسه مطالعاتی در پاکستان برگزار شده بود، خروج آمریکا از برجام را تخلف آشکار از قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد خواند.
وی در خصوص اقدام یکجانبه آمریکا در خروج از برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) گفت:اقدام دونالد ترامپ، بی حرمتی کامل به چندجانبه گرایی و سازمان های بین المللی است.
سلطانیه اضافه کرد:مقامات جمهوری اسلامی ایران در مورد برجام پیش از این اعلام موضع کرده اند ولی بنده به همین اندازه بسنده می کنم که شکست برجام، به اعتبار شورای امنیت سازمان ملل ضربه بزرگی خواهد زد و هم اکنون نیز بی اعتباری و عدم اعتماد به آمریکا برای جهانیان اثبات شده است.
سلطانیه تصریح کرد:اقدام ترامپ در خروج از برجام، بر آینده معاهده «ان - پی - تی» و کنفرانس بازنگری آن در 2020 تاثیر خواهد گذاشت.
نماینده پیشین جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی تصریح کرد:همانگونه که تمامی اسناد آژانس بین المللی نشان می دهد، جمهوری اسلامی ایرا ...

[ مشاهده متن کامل شکست احتمالی برجام،به اعتبار شورای امنیت ضربه می زند ایرنا ]