گروه سرودی که از اردوگاه بصره به اردوگاه چهل سالگی انقلاب رسید+فیلم

دریافت خبر : دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴
گروه سرودی که از اردوگاه بصره به اردوگاه چهل سالگی انقلاب رسید+فیلم
بیست و دوم بهمن ماه سال ۹۷ است و از پنجره از بین فریادهای «مرگ بر آمریکا» هر از گاهی صدای خواندن سرودی حماسی به گوش می رسد. به نظر، صدای همخوانی میانسالان است. آن ها آزادگان سرفراز میهن اسلامی اند.

خبرگزاری فارس ـ گروه موسیقی ـ علیرضا سپهوند: بیست و دوم بهمن ماه سال ۹۷ است و از پنجره از بین فریادهای مرگ بر آمریکا هر از گاهی سرودی چند دقیقه ای به گوش می رسد که به نظر همخوانان آن میان سال به بالا هستند. آنچنان هماهنگی و حسی در خوانش سرود به گوش می رسد که منِ شنونده را تشنه شنیدن سرود بعدی این گروه می کند و تا آنجا پیش می رود که صندلی کار خبری ام را رها کرده، پایین می روم تا از نزدیک این گروه را ببینم. همانطور که فکر می کردم گروهی میانسال و پنجاه به بالا که بدون استثنا همه سر و صورتشان بنای سفیدی نهاده است. همه لباس متحد الشکل زرد رنگ به تن داشتن. نزدیک تر که شدم دیدم بخاطر اینکه آزاده هستند لباس زرد موسوم به «زندانیان جنگ» یا «PW» بر تن داشتند که یادآور سال ها مشقت و انتظار رهایی بود. سرود بعدی را می شونم و لذتش را می برم. اجرا تمام می شود و جویای سرپرست گروه می شوم که آقایی ست به نام «سید رسول عمادی». ماحصل این دیدار گفتگویی شنیدنی ازآب درآمد که در ادامه می خوانید:
سلام ضمن تشکر و خسته نباشی خدمت شما و همکارانتان، مختصری در مورد خودتان و این گروه و چگونگی تشکیل آن توضیح بفرمایید.
من «سید رسول عمادی» آزاده ۹ سال اسارت هستم. متولد سال ۱۳۴۴ هستم و در عملیات محرم در محاصره عراقی ها افتادیم. زخمی هم شده بودم که آنجا به اسارت درآمدم. از آنجا ما را به موصل بردند، خاطرم هست که دقیق در تاریخ ۱۵ آبان سال ۶۱ اسیر شدم. از همان ابتدا در اردوگاه موصل دو در ورودی از ما استقبال کردند؛ آن هم چه استقبالی که شاید شنیده باشید با کتک کاری شدید با کابل و چوب از ما پذیرایی کردند. بعد همه ما را تشنه و گرسنه وسط اردوگاه جمع کردند و به ...

[ مشاهده متن کامل گروه سرودی که از اردوگاه بصره به اردوگاه چهل سالگی انقلاب رسید+فیلم فارس نیوز ]