دختران بیشتر از پسران تحصیل کرده بیکار هستند

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۸
معاون امور زنان و خانواده زنان ریاست جمهوری گفت: براساس آمار، دختران تحصیل کرده ما دو تا سه برابر پسران تحصیل کرده بیکار هستند و نیاز به برنامه ریزی جدی در این زمینه احساس می شود.

خبرگزاری ایسنا: معاون امور زنان و خانواده زنان ریاست جمهوری گفت: براساس آمار، دختران تحصیل کرده ما دو تا سه برابر پسران تحصیل کرده بیکار هستند و نیاز به برنامه ریزی جدی در این زمینه احساس می شود.
 معصومه ابتکار در پنجمین جلسه شورای هماهنگی کارگروه توانمند سازی زنان سرپرست خانوار با بیان اینکه خوشبختانه در دولت یازدهم در دوره مولاوردی و هم در این دوره همکاری خوبی با وزارت کار داریم گفت: یکی از این زمینه های همکاری ما موضوع زنان سرپرست خانوار است. طی یک سال و نیم گذشته جلساتی در این زمینه تشکیل شد و حاصل کار این جلسات یک تقسیم کار ملی است.
وی ادامه داد: کارگروه، تقسیم کار ملی را مصوب کرد و به دولت ارسال کردیم و در کمیسیون فردی اجتماعی مصوب شد و در نوبت طرح در کمسیون اجتماعی است و امید داریم که هر چه سریع تر این اقدام انجام شود.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اضافه کرد: ما در حوزه های دیگری نیز با وزارت کار همکاری داریم یکی از این حوزه ها اشتغال زنان است. معاونت امور زنان و خانواده، اطلس زنان و خانواده منتشر کرده و این اطلس موجود است در حقیقت اطلس استانی بوده و ۱۹۲ نقشه موضوعی دارد که با جزئیات است. این اطلس است کارگروه های خوبی دارد و می تواند دستور کار سیاست گذاری و برنامه ریزی در حوزه های مختلف باشد.
ابتکار در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: آمار کلی می گوید که دختران تحصیل کرده ما دو تا سه برابر پسران تحصیل کرده بیکار هستند و نیاز به برنامه ریزی جدی در این زمینه احساس می شود. البته تحولات خوبی در یک سال و نیم در زمینه اشتغال روستایی و کارآفرینی زنان روستایی صورت گرفته است
به گفته وی ۴۲ درصد از ۱۸ هزار میلیارد تومان ...

[ مشاهده متن کامل دختران بیشتر از پسران تحصیل کرده بیکار هستند برترینها ]