نیازمند سنت شکنی در مدیریت پروژه هستیم/مدیریت پروژه حلقه مفقوده بین صنعت و فضاهای آکادمیک

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۴:۲۹
نیازمند سنت شکنی در مدیریت پروژه هستیم/مدیریت پروژه حلقه مفقوده بین صنعت و فضاهای آکادمیک
رئیس هیات مدیره انجمن مدیریت پروژه ایران در اولین گردهمایی ملی اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان مدیریت پروژه و ساخت مهم ترین هدف این انجمن را ارتقاء و رشد در رشته مدیریت پروژه در کشور عنوان کرد و با اشاره به اینکه در حال حاضر شاهد هدر رفتن منابع در اجرای پروژه ها هستیم، تاکید کرد: امروزه مدیریت پروژه سنتی، راهگشا نیست و مدیران علاوه بر دانش، نیازمند خلاقیت، سنت شکنی و استفاده حداکثری از قوانین و مقررات هستند.

به گزارش ایسنا سعید محمد با بیان اینکه انجمن مدیریت پروژه ایران به عنوان یک NGO و فعال علمی از سال ۸۳ شروع به کار کرده و در سال ۸۴ اولین مجمع خود را برگزار کرده است، گفت: در سال ۸۷ این انجمن موفق به دریافت مجوز از انجمن بین المللی مدیریت پروژه (IPMA) شده و به عنوان نماینده رسمی آن فعالیت می کند.
وی ضمن اعلام ارتقا و رشد در رشته مدیریت پروژه به عنوان هدف این انجمن آن را حلقه مفقوده بین صنعت و فضاهای آکادمیک دانست و یادآور شد: خدمات NGO ها در این عرصه به جهت ایجاد هم افزایی بین صنعت و مجموعه های علمی مهم و تاثیرگذار است.
رئیس هیات مدیره انجمن مدیریت پروژه ایران هدف دیگر این انجمن را رفع خلاهای این حوزه از جمله نقص در قوانین عنوان و تشریح کرد: امروز زمان اجرای پروژه ها و به طبع آن هزینه ها افزایش پیدا کرده و عدم نفع پروژه ها را شاهد هستیم که این موجب هدر رفتن منابع می شود.
محمد با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی و تحریم ها هم موجب رکود پروژه ها شده و تامین مالی آن ها با مشکل مواجه شده است، تاکید کرد: امروزه مدیران پروژه علاوه بر دانش، نیازمند ایجاد راهکارهای جدید، خلاقیت، سنت ...

[ مشاهده متن کامل نیازمند سنت شکنی در مدیریت پروژه هستیم/مدیریت پروژه حلقه مفقوده بین صنعت و فضاهای آکادمیک ایسنا ]