شایعه تشکیل شورای رهبری چطور منتشر شد؟

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۸
21 بهمن ماه، در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه مقام معظم رهبری دستور داد ه اند شورای رهبری برای جایگزینی ایشان تشکیل شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
با وجود آن که روابط عمومی دفتر آیت الله طباطبایی نژاد، امام جمعه اصفهان و همچنین آیت الله مجتهد شبستری از اعضای مجلس خبرگان رهبری خبر تقاضای رهبر انقلاب برای تشکیل شورای رهبری را تکذیب کردند، اما این شایعه زمینه ساز برخی نظرسنجی ها در این زمینه شد.
21 بهمن ماه، در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه مقام معظم رهبری دستور داد ه اند شورای رهبری برای جایگزینی ایشان تشکیل شود. بر اساس این شایعه، «آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان گفته بود رهبری برای تعیین سرنوشت جانشین خود از خبرگان، تقاضای تشکیل شورای رهبری به مدت سه سال را نموده تا پس از سه سال یک نفر به عنوان رهبر بعدی کشور معرفی گردد و خبرگان رهبری نیز اسامی 9 نفر را برای تشکیل شورای رهبری اعلام نموده است .»
اما چرا این یک خبر دروغ یا «فیک نیوز» بود؟
صرف نظر از محتوای خبر، این شایعه که به سرعت در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی دست به دست می شد، اولین بار توسط کانالی تلگرامی با عنوان «تهران تایمز» منتشر ...

[ مشاهده متن کامل شایعه تشکیل شورای رهبری چطور منتشر شد؟ نامه نیوز ]