فولاد و میلگردهای غیر استاندارد در ساخت و سازها استفاده می شود

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵
فولاد و میلگردهای غیر استاندارد در ساخت و سازها استفاده می شود
رئیس مرکز تحقیقات و مسکن و شهرسازی با بیان اینکه بعد از افزایش قیمت ها فولاد و میلگردهای غیر استاندارد در ساخت و سازها استفاده بیشتری می شود، گفت: سازمان ملی استاندارد باید در خصوص استفاده از فولاد و میلگردهای غیر استاندارد به طور جدی ورود کرده و آن را بررسی کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد شکرچی زاده در نهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی سازه با بیان اینکه تعداد زلزله های کشور نسبت به گذشته به دلایل زمین شناسی به طرز قابل توجهی افزایش یافته است، گفت: این رشد تعداد زلزله ها در منطقه کرمانشاه بیشتر مشاهده می شود چرا که به دلیل خمیدگی زاگرس منطقه ای خاص احتمال وقوع زلزله های با قدرت بیش از ۶ ریشتر در این منطقه وجود دارد.
شکرچی زاده افزود: در حال حاضر یکی از نگرانی های ما وجود فولاد و میلگردهای غیر استاندارد بعد از افزایش قیمت ها بوده است چرا که این مصالح غیر استاندارد تأثیر بسزایی در پایین آمدن کیفیت و عمر ساخت و سازمان ها خواهد بود باید به طور جدی به این موضوع بپردازیم.
رئیس مرکز تحقیقات و مسکن و شهرسازی ادامه داد: یکی از دغدغه های ما در وزارت راه و شهرسازی ارتقاء کیفیت ساخت و ساز است پس برای بالا بردن کیفیت ساخت و سازها باید به استانداردهای نهاده های ساختمانی توجه ویژه ای شود.
وی در خصوص نقش فولاد در سبد کالایی صنعت گفت: ما هنوز دستورالعمل مناسبی برای فولاد نداریم اما مرکز تحقیقات، راه مسکن و شهرسازی اقدامات خوبی را برای ...

[ مشاهده متن کامل فولاد و میلگردهای غیر استاندارد در ساخت و سازها استفاده می شود فارس نیوز ]