طراحی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت مطابق وضعیت جامعه است

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۸
بوشهر- ایرنا- نماینده مردم کنگان، دیر، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی گفت: الگوی ایرانی - اسلامی پیشرفت براساس مبانی معرفتی و اعتقادی و درک وضعیت جامعه امروز طراحی شده است.

سکینه الماسی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: الگوی ایرانی - اسلامی پیشرفت واقعیت اجتماعی را در عین توجه به ارزش های متعالی جامعه در ترسیم مسیری علمی برای رسیدن به افق خود که همان حیات طیبه است، ترسیم می کند.
وی اظهار داشت: داشتن الگو برای حرکتی رو به جلو، حساب شده، ایجاد ارتباطی بین ساحت اندیشه و معنویت و برقراری پیوندی بین حال و افق برآمده از مبانی متعالی اسلامی - ایرانی الزام کشور است.
الماسی بیان کرد: ماهیت الگوی ایرانی - اسلامی پیشرفت در دل خود دارای مبانی بلندی است که با استفاده از علم و سیاست سعی در ساختن ایرانی پیشرفته و سرآمد دارد.
وی با بیان اینکه الگوی ایرانی - اسلامی پیشرفت تفاوت های اساسی با توسعه غربی دارد یادآور شد: توجه به اعتلای اخلاق انسانی، عدالت و برابری انسانی برای توجه به جهان و مبارزه با استکبار در مرکز توجه الگوی ایرانی - اسلامی پیشرفت قرار دارد.
الماسی اضافه کرد: برای عملی شدن الگو همانطور که در سند اشاره شده است توجه به عقلانیت و هماهنگی بین علم و عمل است و این هماهنگی در سایه فرهنگ ایرانی - اسلامی مهمترین جنبه ایجابی سیاست را در نظر دارد.
و ...

[ مشاهده متن کامل طراحی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت مطابق وضعیت جامعه است ایرنا ]