طرح آمریکا برای نابودی کامل اتحاد جماهیر شوروی!

دریافت خبر : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳
طرح آمریکا برای نابودی کامل اتحاد جماهیر شوروی!
به تازگی اسناد محرمانه ای فاش شده است که نشان می دهد آمریکا با ۴۶۶ بمب اتمی در صدد نابودی کل اتحاد جماهیر شوروی سابق بوده است.

به گزارش سرویس بین الملل جام نیـوز ، پایگاه اینترنتی دیلی استار؛ به تازگی اسنادی محرمانه فاش شده است که نشان می دهد دولت اسبق آمریکا تعداد بمب های اتمی مورد نیاز برای نابودی کل اتحاد جماهیر شوروی سابق را محاسبه کرده بوده است.
بر اساس این اسناد، کارفرمایان نظامی وزارت دفاع آمریکا تخمین زده بودند 466 بمب اتمی نیاز است تا کل اتحاد جماهیر شوروی سابق را از روی نقشه جهان حذف کنند. این طرح تکان دهنده دو هفته پس از پایان جنگ جهانی دوم پیشنهاد شده بود ولی مقامات وقت آمریکا از انتشار آن اجتناب کردند.
دولت آمریکا نخستین بمب های اتمی خود به نام های «پسر کوچک» و «مرد چاق» را به ترتیب در شهرهای هیروشیما و ناکازاکی در ژاپن انداخت تا با تسلیم کردن ژاپن به جنگ جهانی دوم پایان دهد. دو هفته پس از پایان جنگ جهانی دوم، برنامه ریزان نظامی آمریکا پیشنهاد استفاده از بمب هسته ای را برای نابودی کل اتحاد جماهیر شوروی سابق با روش تخریب فوری پیشنهاد دادند. آنها با محاسباتی نسبتا دقیق اعلام کردند با 466 بمب اتمی مشابه آنچه در شهرهای ژاپن انداخته شد، می توان 66 شهر بزرگ اتحاد جماهیر شوروی سابق را نابود کرد. ...

[ مشاهده متن کامل طرح آمریکا برای نابودی کامل اتحاد جماهیر شوروی! جام نیوز ]