​بررسی موانع بهبود فضای کسب و کار

دریافت خبر : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۶:۵۸
عضو اتاق بازرگانی ایران معتقد است برای بهبود فضای کسب و کار نقشه راه و استراتژی درازمدت لازم است تا سیاست های اقتصادی منطقی به نتیجه مطلوب برسد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ عضو اتاق بازرگانی ایران در گفتگوی تیتر امشب با اشاره به اینکه بهبود فضای کسب و کار در کشور از اهداف دراز مدت و چندین ساله است گفت: مجلس قانون بهبود مستمری کسب و کار را در شرایطی تدوین کرد که فضای کسب و کار مناسب نبود و به درستی اجرا نشد.
بهرام شکوری افزود: در سیاست های ارزی اتخاذ شده از سوی دولت هیچ نظرخواهی از اتاق بازرگانی و بخش خصوصی نشد و حتی نظراتی که بعد ها اتاق بازرگانی ارائه کرد استفاده نشد بنابر این سیاست های ارزی در بین بخش خصوصی کارایی نداشت و اوضاع سکه و ارز به شکل حاضر پیش رفت.
او با انتقاد از راه اندازی «پنجره واحد» گفت: این پنجره برای راه اندازی کسب کار بر خلاف دیگر کشورها مانند گرجستان بهبودی ایجاد نکرده است.
شکوری افزود: اتاق بازرگانی فضای بهبود شرایط کسب و کار را پایش می کند و تحقیقات ما حاکی از آن است که نسبت به سال گذشته شرایط بهتری ایجاد نشده است.
عضو اتاق بازرگانی ایران افزود: 76 طرح ملی نیمه تمام مانده است. قرار بر این شد طرح های جدید ایجاد نشود و طرح های بالای 50 درصد به اتمام برسد.
او گفت: با این فضای کسب و کار بخش خصوصی حت ...

[ مشاهده متن کامل ​بررسی موانع بهبود فضای کسب و کار واحد مرکزی خبر ]

آخرین اخبار اقتصادی