مفتی اهل سنت: به راهپیمایی اربعین می رویم/ برخی از علمای اهل سنت زیارت امام حسین(ع) را واجب می دانند

دریافت خبر : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۷

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ نماینده اهل سنت حنفی های ایران در مراسم حج و امام جمعه آق قلا درباره راهپیمایی اربعین می گوید: این راهپیمایی به دلیل ارزش بالایی که برای وحدت و معنویت دارد، نه تنها مغایرتی با مبانی اهل سنت ندارد بلکه امری مستحب و تأکید شده که همه ساله حضور اهل سنت در این مراسم قابل توجه بوده است.
«مفتی عبدالرزاق رهبر» در گفت وگویی با اشاره به مراسم راهپیمایی اربعین، گفت: سال گذشته در این مراسم بزرگ حضور یافتم و امیدوارم توفیق داشته باشم تا در مراسم امسال نیز حضور یابیم.
وی گفت: زیارت امام حسین و ائمه اطهار در مبانی اهل سنت بسیار تأکید شده است و در حقیقت عشق و علاقه به اهل بیت پیامبر بر هر مسلمانی لازم و واجب است و این مسئله اختصاصی خاصی به شیعه یا سنی ندارد و شامل همه مسلمانان می شود؛ این راهپیمایی به دلیل ارزش بالایی که برای وحدت و معنویت دارد، نه تنها مغایرتی با مبانی اهل سنت ندارد بلکه امری مستحب و تأکید شده که همه ساله حضور اهل سنت در این مراسم قابل توجه بوده است.
عبدالرزاق رهبر، تصریح کرد: مجتهدین مسلم اهل سنت زیارت امام حسین را مستحب و برخی از آنها حت ...

[ مشاهده متن کامل مفتی اهل سنت: به راهپیمایی اربعین می رویم/ برخی از علمای اهل سنت زیارت امام حسین(ع) را واجب می دانند ابنا ]