وقتی هدف، وسیله را توجیه می کند

برنا نیوز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۳
دکتر بردیا صدر نوری یک روز پس از استعفای علی ترابی از سمت مدیر کلی دفتر موسیقی وزارت ارشاد و انتصاب محمد اللهیاری به عنوان مدیر جدید این نهاد متنی را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا ؛ دکتر بردیا صدر نوری نوازنده، آهنگساز، تهیه کننده و مدیر جشنواره موسیقی نوای خرم یک روز پس از استعفای علی ترابی از سمت مدیر کلی دفتر موسیقی وزارت ارشاد و انتصاب محمد اللهیاری به عنوان مدیر جدید این نهاد متنی را منتشر کرد.
در متن یادداشت آمده است :
سلام و درود به هنرمندان و هنردوستان موسیقی
وظیفه خود می دانم از زحمات خالصانه جناب آقای ترابی در دوره جدید تصدی دفتر موسیقی قدردانی نمایم. تا جایی که من از آقای ترابی شناخت داشته و دارم ایشان همواره به آنچه در حوزه کاری خود اعتقاد داشتند عمل می کردند. بر همین اساس هم در رسانه ها استعفای ایشان به عنوان اعتراض به قانون ۱۰ درصد مبلغ فروش بلیت کنسرت و به حرکتی اصولی و شجاعانه مورد تحلیل قرار گرفت.
شهادت می دهم که آقای ترابی در ایام بررسی لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی و به محض طرح موضوع، تمام تلاششان را برای جلوگیری از وارد شدن این ضربه به بدنه نحیف موسیقی کشور به ویژه کنسرت هایی که خرج خود را در هم در نمی آورند انجام دادند. حتی از اینجانب به واسطه ارائه برخی مشاوره های مدیریتی در سازمان برنامه و بودجه، کمک خواستند. اما متأسفانه تمامی تلاش ها علی رغم همراهی کامل مسئولین مربوطه در سازمان برنامه و بودجه با خواسته به حق اهالی موسیقی برای حذف این ماده از لایحه، به بار ننشست. شاید برای اینکه این ضربه به گونه ای از درون بخش ستادی و غیرتخصصی نهاد متولی فرهنگ و به اصطلاح خودی ها طراحی و پیشنهاد شده بود! البته قطعاً پیشنهاد دهندگان محترم برای خود هدف خیری را متصور بودند منتهی آن را به قیمت دست کردن در جیب نحیف موسیقی و از بین بردن حقوق اصحاب موسیقی ...

سرخط اخبار