کلیبر به مرکز فیلم های کوتاه روستایی و عشایری کشور تبدیل شود

دریافت خبر : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۷
مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کشور گفت: شهرستان کلیبر ظرفیت و توانایی گرفتن لقب مرکز فیلم های کوتاه روستایی و عشایری کشور را دارد.

به گزارش همنوا به نقل از فارس، سید محمد مهدی طباطبایی نژاد درحاشیه برگزاری جشنواره فیلم کلیبر، هنر فیلم را یکی از مؤثرترین و گویاترین هنرهای دنیای معاصر برای بیان فرهنگ، تاریخ و هویت دانست و اظهار داشت: فیلم کوتاه رسانه روزگار ماست و علاقه مندی مردم به فیلم های کوتاه به دلیل تأثیرگذاری می تواند برای حفظ جایگاه سینمای کشور مؤثر واقع شود.
وی با اشاره به این که شهر توریستی کلیبر اینکه می آید و میزبان جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستایی و عشایری می شود از چند جهت حائز اهمیت است، افزود: عشایر به لحاظ پیشینه تاریخی و نقش برجسته آن ها در تحقق اقتصاد مقاومتی و عمدتاً که تولیدکننده هستند و فیلم سازی در رابطه با نقش روستائیان و عشایر در کشور می تواند مروج تولید در کشور باشد.
مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کشور اضافه کرد: توجه فیلم سازان به ظرفیت های روستایی و عشایری جای خوشحالی دارد و تأثیرگذاری فیلم کوتاه را دوچندان می کند.
طباطبایی نژاد تصریح کرد: در بسیاری از کشورها، شهرهای کوچک برگزارکننده جشنواره های فرهنگی و هنری هستند و اغلب این رویدادها معرف همان کشور و شهر می شوند و شهرهای ...

[ مشاهده متن کامل کلیبر به مرکز فیلم های کوتاه روستایی و عشایری کشور تبدیل شود هم نوا ]