لزوم تعیین تکلیف کالاهای قاچاق مکشوفه در آذربایجان شرقی

دریافت خبر : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۱
لزوم تعیین تکلیف کالاهای قاچاق مکشوفه در آذربایجان شرقی
در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان شرقی بر تسریع در تعیین تکلیف کالاهای قاچاق مکشوفه در استان تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، استاندار آذربایجان شرقی امروز در این نشست به حجم انبوه کالاهای قاچاق کشف شده بلاتکلیف در انبارهای سازمان اموال تملیکی اشاره کرد و گفت: بخشی از علت بلاتکلیفی کالاها به دلیل نیاز به تصمیمات ملی است که در استان امکان تصمیم گیری وجود ندارد و باید بخشی از اختیارات به استان ها واگذار شود.
خدابخش خاطرنشان کرد: دلایل طولانی شدن و تجمیع کالاها باید مشخص شود تا در آینده روند تملیک، رد اموال یا امحای آنها تسهیل شود .
وی در همین زمینه بازنگری در برخی قوانین مبارزه با قاچاق کالا برای تسریع در برخورد با قاچاق و تعیین تکلیف کالاهای کشف شده را مورد تاکید قرار داد .
معاون دادگستری آذربایجان شرقی هم در این جلسه با انتقاد از بلاتکلیفی چندین ساله برخی کالاهای تملیکی در انبارهای استان خاطرنشان کرد: اگر حکم رد اموال یا دستور ضبط اموال به نفع بیت المال صادر شود، در هر دو حالت متروکه باقی ماندن آن به مردم ضرر و زیان وارد می کند.
علیلو با اشاره به اینکه وضعیت نگهداری کالاها در انبارها مناسب نیست و باید برای تعیین تکلیف آنها اقدام شود افزود: سازمان اموال تملیکی باید کالاهای ...

[ مشاهده متن کامل لزوم تعیین تکلیف کالاهای قاچاق مکشوفه در آذربایجان شرقی واحد مرکزی خبر ]