تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه کارشناسی است؟

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰:۱۷
تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه کارشناسی است؟
مرکز پژوهش مجلس شورای اسلامی با بررسی لایحه تشکیل وزارتخانه های «رفاه و تأمین اجتماعی» و «کار و تعاون»، ضرورت این تفکیک را بررسی کرد.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، مدتی است که لایحه تشکیل وزارتخانه «رفاه و تأمین اجتماعی» و «کار و تعاون» در مجلس در حال بررسی است و در این مدت با مخالفت هایی از سوی کارشناسان روبرو بوده است.
 مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی طی یک بررسی اظهارنظر کارشناسی درباره: «لایحه تشکیل وزارتخانه های «رفاه و تأمین اجتماعی» و «کار و تعاون» اعلام کرده است.
براساس قانون برنامه ششم توسعه ،مسئله صندوق های بازنشستگی و اشتغال در کنار مسئله آب و محیط زیست و البته توسعه سواحل مکران، اصلی ترین اولویت های دولت را تشکیل می دهد؛ بنابراین دو اولویت از چهار اولویت اصلی کشور مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است .گستره وظایف، تکالیف و سیاست های کلان کشور در سه حوزه رفاه ،به ویژه بازنشستگی به قدری است که انرژی و توان مضاعفی را از این وزارتخانه می طلبد و ساختار کنونی آن به رغم گستردگی که البته منجر به لختی و کندی این وزارتخانه شده است ،ظرفیت لازم را برای تحقق تمامی وظایف محوله در سه بخش رفاه، تعاون و کار و در عین توجه ویژه به اولویت های راهبردی کشور ندارد .نظر به گستردگ ...

[ مشاهده متن کامل تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه کارشناسی است؟ خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم